Παίζει με τη φωτιά και πάλι η Ζάκυνθος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Πολλά τα οικονομικής φύσεως προβλήματα που αντιμετωπίζει και φέτος η ομάδα της Ζακύνθου, που με το καλημέρα κοντεύει να μην αγωνιστεί στον αγώνα κυπελλου με την Καλαμαριά το απόγευμα του Σαββάτου.
Οι επτανήσιοι παρότι αγωνίζονται σε 24 ώρες με την Καλαμαριά εκτός έδρας, εξακολουθούν να βρίσκονται καθηλωμένοι στο νησί με τις πληροφορίες να συγκεκχυμένες για το ακριβώς θα μπορούσε να αλλάξει τις επόμενες ώρες. Πρέπει να πούμε βέβαια ότι και την περασμένη σεζόν αντιμετώπισαν προβλήματα αντίστοιχα, με μη ορισμούς αγώνων λόγω οφειλών κλπ. αλλά εν τέλει έφθασαν ως το τέλος και κέρδισαν και την άνοδο με τα δύο έξτρα εισιτήρια.
Η συμμετοχή η μή της ομάδας έχει άμεσο αντίκτυπο και για την Αναγέννηση του Σάκη Θεοδοσιάδη καθώς την υποδέχεται ως αντίπαλο την 1η αγωνιστική στο πρωτάθλημα.