Παραιτήθηκε ο Γενικός Αρχηγός του Απ. Καλαμαριάς μετά την ήττα από την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Αναταράξεις όπως είναι λογικό έφερε η δεύτερη ήττα εντός στη σειρά για την Καλαμαριά με τον έως σήμερα Γενικό Αρχηγό της ομάδας να παραιτείται από την θέση που κατείχε.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Μετά τα σημερινά γεγονότα η αξιοπρέπεια και η συνείδηση μου, δεν μου επιτρέπουν να συνεχίσω ένα αγώνα που ξεκίνησε εδώ και μερικά χρόνια παρέα με ανθρώπους τίμιους και οικογενειάρχες, για να πάμε τον Απόλλωνα μπροστά.
Αν κάποιοι νομίζουν ότι είμαστε αυτοί που θα κάνουν τα παιχνίδια τους και θα ενισχύουμε την ανικανότητα τους γελιούνται και εγώ προσωπικά δεν θα τους κάνω την χάρη να συμμετέχω.
Υποβάλω λοιπόν την παραίτηση μου στο Δ.Σ. και εύχομαι καλή δύναμη και κουράγιο για την δύσκολη συνέχεια. Ελπίζω έτσι κάποιοι να καταλάβουν ότι υπάρχει και τιμιότητα.
Μετά Τιμής
Γεν. Αρχηγός της Π.Α.Ε. Απόλλων 1926
Ιωάννης Λουιζίδης».