Πήρε Κουρτεσιώτη ο Τύρναβος - Φιλική ήττα για Καλαμαριά Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στην απόκτηση ακόμα δύο παικτών προχώρησε ο Τύρναβος τα τελευταία 24ωρα ενώ το πρώτο δυνατό φιλικό της έδωσε η Καλαμαριά με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ.
Ο Απόλλων ηττήθηκε 2-1 με τον δικέφαλο να προηγείται στο 20' με τον Ολίσε ενώ στο 54' έγινε το 2-0 με σκόρερ τον Λόρενς. Η Καλαμαριά μείωσε στο τελικό 2-1 με τον Μωυσίδη.
Τον 29χρονο πρώην παίκτη της Αναγέννησης και του Πλατανιά Κώστα Κουρτεσιώτη απέκτησε ο Τύρναβος ο οποίος αγωνίζεται ως αμυντικός ενώ δανεικό πήρε τον 20χρονο επιθετικό Σωκράτη Ευαγγέλου από τον Εργοτέλη. Στην ομάδα της Λάρισας ανανέωσαν επίσης Αντωνόπουλος, Τσούκαλος και Κυπτίου.
Τέλος, μεταγραφή ολοκλήρωσε και ο Ηρακλής που ανακοίνωσε τον Μιχάλη Μπουκουβάλα. Ο 25χρονος έκανε συμβόλαιο για δύο χρόνια ενώστο παρελθόν έχει αγωνιστεί σε Παναιτωλικό, Λάρισα, Τρίκαλα και Κέρκυρα.