Προς αναζήτηση νέου τεχνικού ο Α.Ο. Τρίκαλα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Όπως αναμενόταν μετά την λήξη του αγώνα του Α.Ο. Τρίκαλα με τον Πιερικό η ομάδα των Τρικάλων ανακοίνωσε την λήξη της συνεργασίας με τον Γιώργο Μπένο.
Αφορμή για το τελικό διαζύγιο ήταν η ήττα στο γήπεδο των Τρικάλων με 1-2 από τον Πιερικό που πανηγύρισε την πρώτη εκτός έδρας νίκη του και μάλιστα με ανατροπή. Ο απολογισμός του Γ. Μπένου στα έξι παιχνίδια που έμεινε στον πάγκο της ομάδα των Τρικάλων ήταν 1 νίκη, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ
«Η ΠΑΕ Τρίκαλα ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας με τον Γιώργο Μπένο τον οποίο και ευχαριστεί για την συνεργασία. Γίνονται οι απαραίτητες ενέργειες για την εξεύρεση νέου τεχνικού ο οποίος θα δώσει άλλη πνοή στην αγαπημένη ομάδα όλων των Τρικαλινών, στους οποίους δεν αρκεί απλά μια συγγνώμη για το νέο κακό αποτέλεσμα».
Πλέον έχουν αρχίσει ήδη τα πρώτα σενάρια για την αντικατάστασή του με ένα παλιό γνώριμο της ομάδας τον Απόστολο Χαραλαμπίδη να φαίνεται ως πρώτος στη σχετική λίστα.