Στη Νίκη Βόλου Μανουσάκης και Ριβέρα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Δύο νέες μεταγραφές ολοκλήρωσε την Παρασκευή η ομάδα της Νίκης Βόλου με τις προσθήκες του Δ. Μανουσάκη και του Ισπανού Αλφόνσο Ριβέρα ενώ άλλες δύο προσθήκες ανακοίνωσε ο Ηρακλής Ψαχνών.
Αναλυτικά:
Οι δύο προσθήκες της Νίκης Βόλου
Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιρστή Alfonso Rivera Gil, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για 1+1 χρόνο. Ο Ισπανός φορ, με ύψος 1,84, έχει γεννηθεί στις 20 Δεκεμβρίου του 1987 και ξεχωρίζει για την ευχέρειά του στο σκοράρισμα. Την περυσινή σεζόν, αγωνίστηκε σε 38 παιχνίδια με τα χρώματα τις Toledo σημειώνοντας 19 γκολ, το 2011-2012 συμμετείχε σε 37 ματς με την Parla σκοράροντας 18 φορές, το 2010-2011 έπαιξε με την Colmenar Viejo έχοντας 30 συμμετοχές και 11 γκολ ενώ το 2009-2010 αγωνιζόμενος με την Las Rozas σημείωσε 22 γκολ, σε 35 αγώνες.
Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Δημοσθένη Μανουσάκη, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για 1+1 χρόνο. Ο 32χρονος (19/1/1981) μέσος, έχει 117 συμμετοχές στην Α’ Εθνική με 11 γκολ και 147 συμμετοχές στη Β’ Εθνική με 24 τέρματα. Τις δύο τελευταίες σεζόν αγωνίστηκε με την Καλλονή ενώ στο παρελθόν έχει φορέσει τη φανέλα των Τρικάλων, του Εθνικού Άχνας, του Ιωνικού, του Χαϊδαρίου, του Αιγάλεω και της Χαλκηδόνας.
Οι δύο προσθήκες για τον Ηρακλή Ψαχνών
«Η ΠΑΕ Ηρακλής Ψαχνών ανακοινώνει ότι υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τους ποδοσφαιριστές:
1. ΧΡΗΣΤΟ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ, ο οποίος αγωνιζόταν στον ΦΩΚΙΚΟ
2. ΧΡΗΣΤΟ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟ, ο οποίος αγωνιζόταν στον ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟ».