Στην ΑΕΛ διεθνής τερματοφύλακας με το Καμερούν Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Γεννημένος στις 30 Μαϊου του 1989 στην πόλη Γιαουντέ, πρωτόπαιξε επαγγελματικά στη γαλλική Μπαστιά σε ηλικία 18 ετών. Το 2010 μεταγράφηκε στη Μαρσέιγ, απ’ όπου αποχώρησε ένα χρόνο μετά χωρίς να αγωνιστεί σε επίσημο αγώνα.
Πέρσι αγωνίστηκε με την φανέλα της πορτογαλικής Πορτιμονένσε σε 7 αγώνες πρωταθλήματος, ενώ τον Οκτώβριο του 2011, σε φιλικό με τη Γουινέα, έκανε το ντεμπούτο του με την Εθνική ομάδα Ανδρών του Καμερούν.
Τελευταία τροποποίηση στις28 Αυγούστου 2012, 01:18