Συνέχισε τις αρνητικές εμφανίσεις εκτός και στην Κέρκυρα η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Την ήττα με 3-0 γνώρισε πριν λίγη ώρα η Αναγέννηση στην Κέρκυρα στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Football League.
Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους συνέχισαν το απόλυτο νικών στο πρωτάθλημα (6 Χ 3) ενώ οι κιτρινόμαυροι παράμειναν "άκαπνοι" επιθετικά εκτός έδρας (0-5).
Οι Φαίακες μπήκαν από νωρίς δυνατά στον αγώνα και μόλις στο 7ο λεπτό κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ με τον Γκόμεζ που εκμεταλλεύθηκε την ασθενή αποκρουση του Σιαράβα. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν την υπεροπλία και τα επόμενα λεπτά χάνοντας ακόμα δύο καλές ευκαιρίες με Κόντο και Σουάνη. Στο 24' η Κέρκυρα απειλεί εκ νέου με τον Μπαλντοβαλίεφ να στέλνει από πλεονεκτική θέση την μπάλα πάνω από την εστία του Σιαράβα. Λίγα λεπτά αργότερα (28') ωστόσο η Κέρκυρα ζευγάρωσε τα τέρματά της με τον Σουάνη να περνά και τον Σιαράβα πλασάροντας στην κενή εστία για το 2-0. Ο επιθετικός μονόλογος συνεχίστηκε και στη συνέχεια με τον Μπαλντοβαλίεφ να έχει ακόμα δύο καλές στιγμές πριν σφυρίξει ο διαιτητής για το ημίχρονο αλλά και άλλη μια με τον Σουάνη με τον Σιαράβα αυτή τη φορά να διώχνει σε κόρνερ. Στον αντίποδα η Αναγέννηση είχε μια κεφαλιά του Χλωρού στο 13' που πέρασε άουτ και δύο ακόμα καλές στιγμές στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου με Μπουντούρη και Χατζηρίζου αλλά τα τεχνικά σουτ τους πέρασαν λίγο άουτ.
Στην επανάληψη μια άλλη Αναγέννηση μπήκε στον αγωνιστικό χώρο που προσπάθησε να μειώσει και να μπει ξανά στην διεκδίκηση του αγώνα. Δύο μεγάλες ευκαιρίες χάθηκαν από τον "σβούρα" Γήττα που στο 48' σούταρε και η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενο ενώ στο 61' από ιδιαίτερα πλεονεκτική θέση σούταρε πάνω από τα γκολπόστ του Κουτζαβασίλη. Οι γηπεδούχοι περιορίστηκαν στο πρώτο 20λεπτο της επανάληψης σε παιχνίδι αναμονής και αφού είδαν το κρίσιμο διάστημα να περνά χωρίς απώλειες για την ομάδα τους κυνήγησαν και τρίτο γκολ το οποίο και πέτυχαν στο 79' με τον Μπαλντοβαλίεφ ενώ είχαν ακόμα δύο καλές ενέργειες με τον ίδιο παίκτη λεπτά νωρίτερα που δεν βρήκαν στόχο.
Κέρκυρα (Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Γκόμεζ, Κουτσόπουλος, Βενέτης, Ραπτάκης, Παρασκευαϊδης (81' Ελληνίδης), Ανδρεόπουλος, Κόντος (73' Σίμιτς), Σουάνης, Μπαλντοβαλίεφ (85' Γεωργακόπουλος)
Αναγέννηση Καρδίτσας (Θεοδοσιάδης): Σιαράβας, Κόκκινος, Χατζηρίζος, Κουκούλης, Οικονόμου, Καραχάλιος (66' Γεωργακόπουλος), Ρόβας (46' Μπιτέλης), Γήττας, Μπουντούρης (74' Μπουσινάκης), Κρανιώτης, Χλωρός.
Η Νίκη Βόλου ήταν η νικήτρια στο σημαντικότερο παιχνίδι της αγωνιστικής, αφού επιβλήθηκε με 2-0 του Ηρακλή με τέρματα των Μανουσάκη στο 32' και Γιέσιτς στο 94'.
Ένα αυτογκόλ του Σιάτρα στο 39' και ένα γκολ του Παρμαξίδη στο 53' έδωσαν τη νίκη στην Καλαμαριά στο Αλκαζάρ επί του Τυρνάβου.
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:
Καβάλα - Αναγ. Γιαννιτσών 2-2
Δόξα Δράμας - Αιγινιακός 0-0
Ζάκυνθος - Βατανιακός 2-0
Το πρόγραμμα της Δευτέρας 4 Νοεμβρίου:
Κέρκυρα - Αναγ. Καρδίτσας 3-0
Εθνικός Γαζώρου - Πιερικός 0-0
Τύρναβος - Απόλλων 1926 0-2
Νίκη Βόλου - Ηρακλής 2-0
Στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας με τον Πιερικό αγωνίζεται την ερχόμενη αγωνιστική η Αναγέννηση που μέχρι τώρα τα πάει περίφημα εκεί. Από το υπόλοιπο πρόγραμμα της 7ης ημέρας ξεχωρίζει το Απόλλων - Κέρκυρα και το Αιγινιακός - Τύρναβος.
Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής:
Αναγέννηση Καρδίτσας - Πιερικός
Απόλλων Καλαμαριάς - Κέρκυρα
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Εθνικός Γαζώρου
Αιγινιακός - Τύρναβος
Βατανιακός - Καβάλα
Ηρακλής - Δόξα Δράμας
Νίκη Βόλου - Ζάκυνθος