Τα τελευταία μεταγραφικά αποκτήματα στην Football League Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Συνεχίζονται με εντατικό ρυθμό οι μεταγραφικές κινήσεις των περισσοτέρων ομάδων που μετέχουν στην Football League για την συμπλήρωση του ρόστερ τους.
Στον Ηρακλή ο Πορτογάλος Βίτορ Λίμα
«Η ΠΑΕ Ηρακλής 1908 ανακοινώνει την απόκτηση του Πορτογάλου ποδοσφαιριστή, Vítor Manuel Lima Santos για την αγωνιστική περίοδο 2013-14.
Ο 31χρονος μέσος πήρε το βάφτισμα του πυρός στην Salamanca το 1999, ενώ το 2000 παραχωρήθηκε δανεικός στην Zamora. Τις αγωνιστικές περιόδους 2001-2004 αποτέλεσε μέλος της Caçadores Taipas συνεχίζοντας την επόμενη χρονιά στην πορτογαλική Académico Viseu. Την διετία 2005-07 αγωνίστηκε με τα χρώματα της σκοτσέζικης Falkirk, στην οποία επέστρεψε δυο χρόνια αργότερα (2009).
Πρώτος ελληνικός σταθμός αποτέλεσε ο Εθνικός Πειραιώς (2007-09) με δεύτερο την Δόξα Δράμας (2010-12). Το 2012 βρέθηκε στην Κύπρο για λογαριασμό του Εθνικού Άχνας».
Στον Εθνικό Γάζωρου ο Νατσέφσκι - Αποχώρησαν τρεις
"Η Π.Α.Ε. ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ ανακοινώνει την απόκτηση του Ivan Nastevski. Ο 22χρονος (30-7-1991) σκοπιανός, ο οποίος υπέγραψε 2ετες συμβόλαιο στα γραφεία της Διοίκησης, θα ενισχύσει την επιθετική γραμμή της ομάδας στην νέα ποδοσφαιρική σεζόν.
Ο Nastevski αγωνιζόταν στην Ραμποτνίσκι Σκοπίων αλλά και στην Κ20 της Εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου των Σκοπίων.
Η Π.Α.Ε. ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση συμβολαίου με τους ποδοσφαιριστές Χρήστο Ζιγκερίδη, Αντώνη Χαριτίδη και Μιχάλη Μίχο.
Η Διοίκηση του συλλόγου τους ευχαριστεί για την προσφορά τους, και τους εύχεται ότι καλύτερο σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο".
Στον Ηρακλή Ψαχνών ο Σπύρος Λάμπρου:
«Η ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ ανακοινώνει ότι ο ποδοσφαιριστής ΣΠΥΡ. ΛΑΜΠΡΟΥ που την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο αγωνίσθηκε στην ΚΕΡΚΥΡΑ, υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα μας».
Με δανεισμό ενός έτους στη Νίκη Βόλου ο Νίκος Αναστασόπουλος
«Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση του Νίκου Αναστασόπουλου, με τη μορφή δανεισμού για 1 χρόνο, από τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Αναστασόπουλος είναι γεννημένος την 1η Φεβρουαρίου του 1993 και αγωνίζεται στη θέση του αμυντικού μέσου».