Τον Πιερικό φιλοξενεί την Κυριακή στο στάδιο η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Την ομάδα του Πιερικού φιλοξενεί την Κυριακή η Αναγέννηση Καρδίτσας στο Δημοτικό Στάδιο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Football League.
Οι κιτρινόμαυροι επιστρέφουν "σπίτι" τους μετά την τρίτη διαδοχική ήττα εκτός έδρας, θέλοντας παράλληλα να συνεχίσουν το άλλο (ευνοϊκό) σερί που έχουν εντός έδρας. Τρεις αγώνες για το πρωτάθλημα μετατράπηκαν σε τρεις νίκες και εννέα βαθμούς με σύνολο τερμάτων 5-0.
Από την πλευρά του οι φιλοξενούμενοι επισκέπτονται για 2η φορά μέσα σε λίγους μήνες το Δημοτικό Στάδιο καθώς τον Αύγουστο είχαν δώσει φιλικό στο οποίο και ηττήθηκαν με 4-2. Στις πρώτες έξι αγωνιστικές μάζεψαν έξι βαθμούς με μια νίκη και τρεις ισοπαλίες έχοντας ως χαρακτηριστικό τους τα μικρά σκορ (σε 5 από τους 6 αγώνες είχαμε ένα το πολύ γκολ).
Αγωνιστικά ο Θεοδοσιάδης δεν θα έχει την βοήθεια του Μίχου που παραμένει τραυματίας ενώ από πλευράς Γ. Φοιρού θα απουσιάσει ο επίσης τραυματίας Ιορδανίδης.
Έτσι στην αποστολή από πλευράς γηπεδούχων θα είναι: Σιαράβας, Ρόβας, Κουκούλης, Οικονόμου, Γκουγκούδης, Τζάνης, Δημόπουλος, Χατζηρίζος, Γήττας, Μπιτέλης, Γεωργακόπουλος, Καραχάλιος, Κόκκινος, Κοντός, Μπουντούρης, Χλωρός, Κρανιώτης και Μπουσινάκης.
Από το υπόλοιπο πρόγραμμα ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Καλαμαριάς με την πρωτοπόρο Κέρκυρα που θα γίνει την Δευτέρα 11 Νοεμβρίου και ο αγώνας του Αιγινιακού με τον Τύρναβο που θα γίνει την Κυριακή στις 15:00.
Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:
Κυριακή 10 Νοεμβρίου στις 15:00
Αναγέννηση Καρδίτσας - Πιερικός (Βράκας - Πασχαλίδης - Κωνσταντίος από Σ.Δ. Εύβοιας)
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Εθνικός Γαζώρου (Παπαγεωργίου - Γεωργαράς από Σ.Δ. Άρτας - Νατσιούλας από Σ.Δ. Λάρισας)
Αιγινιακός - Τύρναβος (Ζούγρας - Τσιαμπάζης - Ξενακίδης από Σ.Δ. Κοζάνης)
Βατανιακός - Καβάλα (Γρατσάνης από Σ.Δ. Τρικάλων - Βαφειάδης από Σ.Δ. Καρδίτσας - Κουρέντας από Σ.Δ. Τρικάλων)
Νίκη Βόλου - Ζάκυνθος (Κοεμτζίδης - Λαφαντζής - Καράμπουλας από Σ.Δ. Πιερίας)
Δευτέρα 11 Νοεμβρίου
16:00 Απόλλων Καλαμαριάς - Κέρκυρα (Κοτσάνης - Βάντσης - Μανάκης από Σ.Δ. Δράμας)
18:00 Ηρακλής - Δόξα Δράμας (Κατσικογιάννης - Καραλής - Σιαμέτης από Σ.Δ. Ηπείρου)
Tο KarditsaLive.Νet θα είναι μαζί σας την Κυριακή LIVE από τις 14:45 για να σας μεταφέρει όσα γίνονται στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας καθώς και στα άλλα παιχνίδια που θα γίνονται την ίδια ώρα για τον Βόρειο όμιλο.