Χωρίς εκπρόσωπο στη Super League και τη νέα σεζόν η Θεσσαλία Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Χωρίς εκπρόσωπο για άλλη μια σεζόν η Θεσσαλία στην Super League αφού το απόγευμα της Τετάρτης ο Παναιτωλικός πήρε το τελευταίο εισιτήριο μέσα από την διαδικασία των play off.
Οι Αγρινιώτες επικράτησαν με 2-1 του Ολυμπιακού στον Βόλο και πανηγύρισαν έτσι την επιστροφή τους στην πρώτη κατηγορία, έναν μόλις χρόνο από τον υποβιβασμό τους.
Η ομάδα του Μάκη Χάβου δεν έδειξε καμία διάθεση να απολέσει το πλεονέκτημα που είχε και παρουσιάστηκε δυνατή, παίρνοντας τη νίκη 2-1 κόντρα στους «ερυθρόλευκους» και την έφερε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, κάτι που σημαίνει πως τη νέα σεζόν, οι Αγρινιώτες θα αγωνίζονται στην Super League.
Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Ηρακλής, ο οποίος είχε εύκολο απόγευμα στο Καυτανζόγλειο κόντρα στη Νίκη, κερδίζοντάς την εύκολα με 4-0 και πλέον περιμένει την υπόθεση του Παναιτωλικού για τα όσα είχαν γίνει στον αγώνα με τον Ολυμπιακό Βόλου στο Αγρίνιο, όπου το «συγκρότημα» της Αιτωλοακαρνανίας κινδυνεύει με αφαίρεση βαθμών...