Έκλεισε το deal για την αλλαγή σελίδας στην Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Σε νέα εποχή μπαίνει η ΠΑΕ Αναγέννηση καθώς σύμφωνα με τις τελευυταίες πληροφορίες υπήρξε προφορική συμφωνία ανάμεσα σε Β. Μπούρμπο και Γ. Πέτρου από πλευράς των κιτρινόμαυρων για την πώληση των μετοχών της ομάδας σε επιχειρηματία των Αθηνών.
Οι διήμερες συνομιλίες καρποφόρησαν ανάμεσα στις δύο πλευρές και πλέον από Δευτέρα θα πάρουν σειρά οι λεπτομέρειες για την οριστική συμφωνία. Ο νέος επιχειρηματίας που ζητά να αναλάβει την πλειοψηφία του μετοχικού κεφαλαίου της Αναγέννησης είναι ο Άγγελος Μιχαηλίδης που δραστηριοποιείται επιχειρηματικά στο λεκανοπέδιο της Αττικής και αποτελεί τέκνο εφοπλιστικής οικογένειας.
Στις συζητήσεις παραβρέθηκαν ο πρόεδρος της ΠΑΕ Αναγέννηση Β. Μπούρμπος και ο Γ. Πέτρου ενώ από πλευράς του επιχειρηματία στις συζητήσεις συμμετείχε ο Κος Νύχταρης ενώ την "κουμπαριά" φαίνεται να έκανε ο Γιώργος Κρανής.