Ένσταση από την Αναγέννηση για την συμμετοχή του Μουμίν - Κερδίζει τον αγώνα με την Λαμία στα "χαρτιά" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Ανέλπιστους τρεις βαθμούς όπως φαίνεται θα πάρει η Αναγέννηση από το παιχνίδι με την Λαμία καθώς υπάρχει θέμα αντικανότητας του παίκτη Μουμίν.
Ας πάρουμε όμως τα πράγματα με την σειρά και από την περασμένη Κυριακή όπου η Λαμία αγωνίστηκε εκτός με τον Πιερικό (0-0) με τον διαιτητή στο τέλος του αγώνα να "καίει" στο φύλλο αγώνα τον ποδοσφαιριστή Χουσεϊν Μουμίν αναγράφοντας για απώθηση, εξύβριση κλπ.
Όπως υποστηρίζουν οι άνθρωποι της Λαμίας το εν λόγω περιστατικό δεν περιήλθε εις γνώση τους ούτε από τον ποδοσφαιριστή, ούτε από τον διαιτητή ενώ και το φύλλο αγώνα έφθασε στα γραφεία της ομάδας με φαξ 30' πριν την αναμέτρηση με την Αναγέννηση (την ίδια ημέρα νωρίτερα συνεδρίασε η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ), με αποτέλεσμα να μην είναι κανείς εκεί να το παραλάβει εκείνη την ώρα. Η δε ποινή των επτά αγωνιστικών όπως πάντα υποστηρίζει η άλλη πλευρά, έφθασε στα γραφεία της ομάδας αφού είχε ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο των δύο ομάδων.
Η Αναγέννηση γνωρίζοντας πλέον το ερασιτεχνικό λάθος της ΠΑΕ Λαμίας προχώρησε σήμερα σε ένσταση κατά του κύρους του αγώνα και πλέον αναμένεται να δικαιωθεί κερδίζοντας τον αγώνα με 0-3. Οι αναταράξεις στους γηπεδούχους είναι ήδη μεγάλες, με τον μεγαλομέτοχο να δίνει συνέντευξη τύπου την Παρασκευή.
Αξίζει να σημειώσουμε ότι επί προεδρίας του Βασίλη Μπούρμπου στην Αναγέννηση είναι η δεύτερη φορά που θα υποβληθεί ένσταση για αντίστοιχο γεγονός (η άλλη ήταν την περασμένη σεζόν με Κακαβίτση και τον Τύρναβο) με τους κιτρινόμαυρους τότε να κερδίζουν τον αγώνα στα χαρτιά αντί για την ισοπαλία εντός του αγωνιστικού χώρου.