Ανεβάζει ρυθμούς η Αναγέννηση που πέρασε νικηφόρα από την Κατερίνη Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Συνέχισε να κινείται ανοδικά από πλευράς απόδοσης η Αναγέννηση, κερδίζοντας στο φιλικό που έδωσε το απόγευμα της Κυριακής στην Κατερίνη με αντίπαλο τον Πιερικό.
Οι κιτρινόμαυροι έδειξαν ότι μέρα με την ημέρα γίνονται όλο και καλύτεροι κερδίζοντας μια ομάδα που θα την βρουν μπροστά τους στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Τα γκολ της νίκης (0-2) πέτυχαν ο Βουτσιάς στο 21' και ο Μπουντούρης στο 41' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Καλά στοιχεία έδειξε και ο Τσάμης όταν χρειάστηκε σε προσπάθειες που δημιούργησαν οι παίκτες του Μιχ. Ζιώγα. Αρνητική εξέλιξη για την Αναγέννηση ο τραυματισμός του Παναγιωτόπουλου λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.
Συνθέσεις ομάδων:
Πιερικός (Ζιώγας): Πατσιογεώργος, Νικολίτσης, Σπάσιτς, Τσιάρας, Μιστακίδης, Μάρκοβιτς, Ελιομάρ, Λαμπάκης, Ντόκιτς, Κοτσίδης, Σταμάτης. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Παπατολίκας,Καρτσαμπάς, Κοντούλης, Μπουζούκης, Παλιάτσιος, Γιαννούλης, Κατσιαμήτας.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Θεοδοσιάδης): Τσάμης, Σάββας, Στάμος, Γκουγκούδης, Χατζηρίζος, Μίχος, Κουλίδης, Νίκιτς, Τζέκος, Βουτσιάς, Μπουντούρης. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μπιτέλης, Αδαμόπουλος, Υφαντής, Κοντός, Αναστασίου, Παναγιωτόπουλος.
Στην αποστολή δεν μετείχαν Κουλουχέρης και Οικονόμου που προφυλάχθηκαν για λόγους υγείας.