Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι του Αλκαζάρ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι στο Αλκαζάρ ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Τύρναβο και στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Football League.
Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι με πολύ λίγες ευκαιρίες το 0-0 ήρθε ως φυσικό επακόλουθο της προσπάθειας των δύο ομάδων. Οι 10 κίτρινες και η μία κόκκινη για τον Τύρναβο στο 63' (Κισκαμπάνης) που βγήκαν από το τσεπάκι του Καραλιόλιου αποδίδουν και την ροή που είχε ο αγώνας εντός των τεσσάρων γραμμών.
Αυτός ήταν ο δεύτερος βαθμός του Τυρνάβου στο πρωτάθλημα που παρουσιάστηκε με τον Απ. Χαραλαμπίδη στον πάγκο παραμένοντας ωστόσο στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Έξι βαθμούς μακριά από την κορυφή και την Λαμία έμεινε η ΑΕΛ, που πλέον συγκατοικεί με τον Ολυμπιακό Βόλου στην 4η θέση της βαθμολογίας.
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.