Διατήρησαν το αήττητο Κισσαμικός και ΑΕΛ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Σε δύσκολη θέση βρέθηκε στο εκτός έδρας παιχνίδι της απέναντι στον Κισσαμικό η ΑΕΛ ωστόσο κατάφερε για άλλη μια φορά τη φετινή σεζόν να αποφύγει την ήττα.
Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 7η αγωνιστικής οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε γκολ του Μάντζη και του Ταραλίδη στο 49' και 59' αντίστοιχα. Η ΑΕΛ ωστόσο δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ που ήρθαν από τους Μαρουκάκη στο 75' και Κάπο στο 79'.
Η Λάρισα παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας ενώ ο Κισσαμικός που έκανε την 5η ισοπαλία της χρονιάς βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας παραμένοντας και αυτός αήττητος.
Δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, εδώ.