Δικαιώθηκε η Καλλιθέα στην Επιτροπή Εφέσεων
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Δικαιώθηκε στην Επιτροπή Εφέσεων η Καλλιθέα για την ποινή χωρίς φιλάθλους που της επιβλήθηκε αρχικά από την Πειθαρχική Επιτροπή της Football League.
Παράλληλα μειώθηκε περίπου στο μισό το χρηματικό πρόστιμο που της είχε επιβληθεί αρχικά (6.000 αντί για 12.750).
Δείτε αναλυτικά την ανακοίνωση:
Η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ κατά την τελευταία της συνεδρίαση με την υπ΄ αριθμ. 81/18-11-2015 απόφασή της δέχεται τυπικά και κατ΄ ουσίαν την έφεση της ΠΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ κατά της υπ΄αριθμ.321/5-11-2015 απόφασης του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου της FOOTBALL LEAGUE.
Εξαφανίζει την εκκαλουμένη. Κρατεί και δικάζει. Δέχεται ότι δεν τέλεσε την πράξη της ρίψης πλαστικού ποτηριού καφέ εντός αγωνιστικού χώρου (κατ΄ άρθρο 15 παρ. 3 υποπαραγρ. Β περ. α Π.Κ.) κατά τη διάρκεια του αγώνα. Δέχεται ότι τέλεσε την πράξη της ρίψης πλαστικών μπουκαλιών και πλαστικών ποτηριών μετά τη λήξη του αγώνα (άρθ. 15 παρ. 3 υποπαρ. Α Π.Κ.) και επιβάλλει χρηματική ποινή 6.000 ευρώ.