Διπλό στον Εύοσμο για να ανατρέψει την κατάσταση θέλει η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται από το βράδυ της Τρίτης η αποστολή της Αναγέννησης στον πιο κρίσιμο όπως όλα δείχνουν αγώνα της χρονιάς.
Οι κιτρινόμαυροι βρίσκονται εντός της ζώνης του υποβιβασμού και θέλουν νίκη στον Εύοσμο το απόγευμα της Τετάρτης (17:30) για να συνεχίσουν να διατηρούν τον έλεγχο της κατάστασης. Σε περίπτωση ισοπαλίας η κατάσταση θα είναι δύσκολη καθώς θα πρέπει πέρα από τις δύο νίκες που θα πρέπει να κάνουν στο Δ.Α.Κ. με Ζάκυνθο και Αιγινιακό θα πρέπει να περιμένουν και συνδυασμούς αποτελεσμάτων στους άλλους αγώνες.
Νίκη λοιπόν καθαρά ο στόχος της Αναγέννησης ωστόσο θα πρέπει να γίνει απέναντι σε μια ομάδα που πρωταγωνιστεί στα play out αλλά και στο δεύτερο μισό της κανονικής περιόδου. Η ομάδα του Παν. Διλμπέρη έκανε τη "ζημιά" και μέσα στην Καρδίτσα κερδίζοντας με 0-1 στον πρώτο γύρο των play out ωστόσο στην κανονική περίοδο γνώρισε δύο ήττες από τους παίκτες του Σ. Θεοδοσιάδη.
Στα αγωνιστικά από μία σημαντική απουσία μετρούν οι δύο ομάδες καθώς για τους γηπεδούχους δεν θα είναι στην αποστολή ο Ναστέφσκι ενώ για την Αναγέννηση απών θα είναι ο τιμωρημένος Μπιτέλης.
Η αναμέτρηση λόγω του εξαιρετικού ενδιαφέροντος που έχει και για τις δύο ομάδες, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από την συνδρομητική τηλεόραση του OTE TV.
Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής (Τετάρτη 17:30):
Αγροτικός Αστέρας - Αν. Καρδίτσας (Σιδηρόπουλος Αν. από ΕΠΣ Δωδεκανήσου - Ευθυμιάδης Δ. από ΕΠΣ Πιερίας - Ακρίβος Χρ. από ΕΠΣ Αθηνών)
Πιερικός - Αιγινιακός 0-3 α.α.
Ζάκυνθος - Τύρναβος (Σπάθας Ηλ. - Φαντόπουλος Ν. από ΕΠΣ Πειραιά - Μπαλτάς Χρ. από ΕΠΣ Αχαΐας)