Διπλό της Κέρκυρας επί του Απόλλων που πανηγυρίσθηκε στον ...κάμπο!
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Μέσω ...Κέρκυρας απαλλάχθηκε από τον συγκάτοικο της κορυφής Απόλλων Σμύρνης η ΑΕΛ.
Στον αγώνα που έκλεισε την 14η αγωνιστική της Football League το απόγευμα της Δευτέρας οι "Φαίακες" κατάφεραν να περάσουν με ανατροπή από την έδρα της "Ελαφράς Ταξιαρχίας" επόμενης αντιπάλου της Αναγέννησης πλησιάζοντας έτσι την αντίπαλό τους στον ένα βαθμό και δίνοντας δωράκι τριών βαθμών στην ΑΕΛ.
Ο Απόλλων πήρε προβάδισμα στο 38' με τον Κονέ όμως η Κέρκυρα ισοφάρισε στο 48' με τον Κοντό και γύρισε τον αγώνα στο 87' με το τέρμα του Βενέτη. Να σημειώσουμε επίσης ότι στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε για τους νησιώτες ο πρώην παίκτης της Αναγέννησης Βλ. Νίκιτς.
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.