Δύσκολη έξοδος στη Ζάκυνθο για την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στο δρόμο για την Ζάκυνθο βρίσκεται η Αναγέννηση που το απόγευμα της Κυριακής θα αγωνιστεί κόντρα στην τοπική ομάδα που για την ώρα κερδίζει τις εντυπώσεις στο πρωτάθλημα της Football League.
Η ομάδα της Ζακύνθου πραγματοποιεί μια εξαιρετική πορεία την φετινή σεζόν, έχοντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία και χωρίς να έχει δεχθεί ακόμα γκολ μετά από 450' αγώνων. Οι Επτανήσιοι ήδη φιγουράρουν στην 3η θέση της βαθμολογίας και οι καλές εμφανίσεις τους έχουν ανοίξει την όρεξη και για το κάτι παραπάνω. Στόχος πάντως της ομάδας είναι η παραμονή όπως συνεχίζουν να λένε διοίκηση και προπονητής καλώντας τον κόσμο να στηρίξει ακόμα περισσότερο την ομάδα που μέχρι το τέλος της ημερολογιακής χρονιάς θα δώσει τρεις αγώνες στο νησί.
Στο στρατόπεδο των κιτρινόμαυρων τώρα και μετά τα όσα έγιναν και γράφθηκαν μετά τον αγώνα με τη Λαμία, έχει επέλθει ηρεμία. Ο Σ. Θεοδοσιάδης γνωρίζει πολύ καλά πως οι γκρίνιες βαθμούς δεν πρόκειται να φέρουν, αντίθετα μπορεί να οδηγήσουν σε επανάπαυση, για αυτό και ο ίδιος φρόντισε να μεταδώσει στους παίκτες του ότι ο αγώνας με την Λαμία είναι παρελθόν και πως θα πρέπει να κοιτάξουν τα επόμενα παιχνίδια ώστε να καλύψουν το όποιο χαμένο έδαφος. Ένα σημείο που δείχνει να "πονά" η ομάδα είναι η επίθεση, καθώς τα γκολ έρχονται πολύ δύσκολα (μόλις 3 σε 5 αγώνες) με αποτέλεσμα και το παραμικρό λάθος στην αμυντική επίδοση της ομάδας (επίσης 3 γκολ σε 5 αγώνες) να κοστίζει βαθμούς...
Αγωνιστικά οι δύο ομάδες δεν έχουν προβλήματα και οι δύο προπονητές αναμένεται να παρατάξουν στον αγωνιστικό χώρο, τις καλύτερες δυνατές ενδεκάδες.
Από το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής ξεχωρίζει ο αγώνας της Δευτέρας ανάμεσα σε Λαμία και Ολυμπιακό Βόλου ενώ και η ΑΕΛ θα έχει δύσκολο έργο εκτός έδρας απέναντι στον Αιγινιακό.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές (Ώρα έναρξης:15:00)
Ηρακλής - Εθνικός Σερρών 0-0 (Παρασκευή)
Καλαμαριά - Φωκικός (Φωτιάδης από ΕΠΣ Σερρών - Βάντσης από ΕΠΣ Δράμας - Γιατσιόπουλος από ΕΠΣ Δωδεκανήσου)
Αιγινιακός - ΑΕΛ (Μπαλατσούκας από ΕΠΣ Θεσπρωτίας - Στόικος από ΕΠΣ Κέρκυρας - Κεντζιόπουλος από ΕΠΣ Καστοριάς)
Τύρναβος - Πιερικός (Αγγελάκης - Νατσιόπουλος από ΕΠΣ Μακεδονίας - Γούτας από ΕΠΣ Χαλκιδικής)
Ζάκυνθος - Αναγέννηση Καρδίτσας (Ευαγγέλου - Νάρης - Ντάλλας από ΕΠΣ Αθηνών)
Λαμία - Ολυμπιακός Βόλου Δευτέρα 8/12 στις 18:00 (Κορδολαίμης - Πολυχρονιάδης από ΕΠΣ Ανατ. Αττικής - Κατσικογιάννης από ΕΠΣ Μακεδονίας)