Η Αναγέννηση ανακοίνωσε την δημιουργία ομάδας "Αναγέννηση 2014" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Ανακοίνωσε εξέδωσε η διοίκηση της Αναγέννησης με την οποία γνωστοποιεί διάφορα ζητήματα για την λειτουργία της ομάδας μεταξύ αυτών και την δημιουργία ομάδας "προθάλαμο" με την ονομασία "Αναγέννηση 2014".
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
1. Η ομάδα μας ολοκληρώνει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας στο Μουζάκι την προσεχή Πέμπτη και επιστρέφει στην Καρδίτσα όπου και θα συνεχίσει την προετοιμασία της.
Το επόμενο φιλικό παιχνίδι εχει προγραμματιστεί για την Κυριακή 17 Αυγούστου με αντίπαλο τον ΠΑΣ Λαμία στις 6 μ.μ. στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας.
2. Ολοκλήρωσε με επιτυχία το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της η ομάδα Νέων που επέστρεψε ύστερα απο δεκαήμερη παραμονή στο Νεοχώρι Καρδίτσας.
Ευχαριστούμε θερμά όλους όσοι στήριξαν την προσπάθεια της ομάδας ώστε οι προπονήσεις και η διαμονή της αποστολής να είναι κάτω απο τις καλύτερες συνθήκες.
3. Η διοίκηση συνεχίζει τις επαφές της με τους φορείς της περιοχής ολοκληρώνοντας ήδη τις περισσότερες εξ αυτών.
Την Δευτέρα 11 Αυγούστου αντιπροσωπεία της διοίκησης συναντήθηκε με τον επερχόμενο Δήμαρχο Καρδίτσας κ. Φώτη Αλεξάκο και τους συνεργάτες του κ.κ. Αντωνίου και Γεννάδιο.
Ζήτησε πνεύμα συνεργασίας, σύμπνοιας και συμπαράσταση στο εγχείρημα που είναι σε εξέλιξη και αφορά στο καλό της πόλης και του Νομού Καρδίτσας γενικότερα.
Η τελευταία και ουσιαστική επαφή θα είναι με τους συνδέσμους και τις λέσχες φιλάθλων της ομάδας μας.
4. Η Αναγέννηση δημιούργησε μια νέα ομάδα την "ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 2014" και δήλωσε ήδη τη συμμετοχή της για το νέο πρωτάθλημα της Γ' Ερασιτεχνικής Καρδίτσας.
Σκοπός της ν' αποτελεί τον "προθάλαμο" της ομάδας Νέων και εν συνεχεία της Ανδρών μετά την αποφοίτηση των παικτών απο τις Ακαδημίες μας.
5. Το πλάνο για την σοβαρή και παραγωγική λειτουργία των Ακαδημιών είναι ήδη έτοιμο και σε λίγες ημέρες η διοίκηση θα προβεί σε σχετική ανακοίνωση περι αυτού ώστε να σταματήσει και η παραφιλολογία που αναπτύσσεται απο κάποιους κύκλους.
Η Αναγέννηση είναι αφοσιωμένη στο έργο της, δεν παρεκκλίνει ούτε εκατοστό απο τη φιλοσοφία που ασπάζεται απο τον Οκτώβριο του 2011 και θα συνεχίσει με ακόμη μεγαλύτερο ζήλο την προσπάθειά της στο ευαίσθητο αυτό κομμάτι κατακτώντας τη θέση που δικαιούται σύμφωνα με το όνομα και την προσφορά της στην περιοχή.
6. Σε χώρο όπου θ' ανακοινωθεί προσεχώς η διοίκηση της Αναγέννησης θα οργανώσει την ερχόμενη εβδομάδα μια συνέντευξη τύπου - παρουσίαση του πλάνου και των στόχων της νέας αγωνιστικής περιόδου και γενικότερα της προσπάθειας.
Μέχρι τότε θα έχει ολοκληρωθεί και ο αγωνιστικός σχεδιασμός.
7. Τα εισιτήρια διαρκείας για την περίοδο 2014-2015 τέθηκαν ήδη σε κυκλοφορία απο την περασμένη Δευτέρα.
Επειδή ήδη καταγράφεται μεγάλο ενδιαφέρον καλούνται οι παλιοί κάτοχοι να επικοινωνήσουν και να κρατήσουν τις θέσεις τους.
Ταυτόχρονα συνεχίζεται καθημερινά και η εγγραφή των μελών για τον ΑΣ Αναγέννηση 1904 για την τρέχουσα περίοδο η οποία θα ολοκληρωθεί λίγο πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων της ομάδας στο πρωτάθλημα.