Θρίαμβος του Πανελευσινιακού στο εξ αναβολής με την Παναχαϊκή
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με άγριες διαθέσεις καταφθάνει στην Καρδίτσα η ομάδα του Πανελευσινιακού καθώς στο εξ αναβολής που ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα επικράτησε της Παναχαϊκής με 1-4!
Ο αγώνας αφορούσε την 18η αγωνιστική της Football League και είχε αναβληθεί μετά το γνωστό χαρτοπόλεμο ανακοινώσεων μεταξύ των δύο ΠΑΕ για προσπάθεια χρηματισμού ποδοσφαιριστή.
Ο Πανελευσινιακός που δεν παρατά με τίποτα την προσπάθεια για παραμονή στην κατηγορία, πήρε τους τρεις βαθμούς και πλησίασε στους 4 βαθμούς από την έξοδο από την επικίνδυνη ζώνη.
Τα γκολ των νικητών ο Βάιτζερ στο 12', Γιαννιτσάνης στο 19' και 73' και Κυζερίδης στο 78' ενώ η οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά σε 1-2 στο 42' με τον Τρίγκα. Να σημειώσουμε ότι η Παναχαϊκή πέρα από την ήττα θα πρέπει να διαχειρισθεί και την αποβολή του Λαμπρόπουλου στο 82' κι ενώ είναι γνωστό το πρόβλημα που έχει με την συμπλήρωση αποστολής.
Θυμίζουμε ότι την Κυριακή ο Πανελευσινιακός αγωνίζεται με την Αναγέννηση στην Καρδίτσα όπου στοχος του είναι να την κρατήσει μέσα στο παιχνίδι της παραμονής, εκμεταλλευόμενος τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα.