Καμία άλλη προσθήκη για την Αναγέννηση - Κάλεσμα στους φιλάθλους για τον αγώνα με τον Φωκικό Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στον αριθμό έξι τελικά σταμάτησαν οι μεταγραφές της Αναγέννησης καθώς ούτε Νειμάρ είδαμε αλλά ούτε και τον Σέκουλιτς που "παίχθηκε" για το φινάλε των μεταγραφών.
Η διοίκηση της ΠΑΕ Αναγέννησης εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία καλωσορίζει στην ομάδα τους νέους παίκτες ενώ παράλληλα καλεί τους φίλους της ομάδας στον προσεχή αγώνα με τον Φωκικό στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας:
«Προς ενημέρωση του φίλαθλου κοινού της ομάδας μας, ανακοινώνουμε ότι ολοκληρώθηκαν οι μεταγραφικέςκινήσεις για την περίοδο Ιανουαρίου.
Η ομάδα μας ολοκλήρωσε τη δραστηριότητά της στα πλαίσια της προσπάθειας ενίσχυσης και επιπλέον θωράκισης του ρόστερ ώστε να παρουσιαστεί ακόμη πιο δυνατή κι ανταγωνιστική στη συνέχεια του πρωταθλήματος.
Με συνεχείς υπερβάσεις σε συνθήκες τρομερά δύσκολες συνθήκες, η διοίκηση και οι αρμόδιοι του αγωνιστικού έκαναν ο,τι μπορούσαν για την επίτευξη του στόχου στο πιο δύσκολο και άδικο (για όλες τις ομάδες) πρωτάθλημα της football league των τελευταίων ετών!
Καλωσορίζουμε για άλλη μια φορά όλους τους νέους ποδοσφαιριστές που ενσωματώθηκαν στο ρόστερ και μαζί με τα παιδια που ήταν ήδη στην ομάδα και την τεχνική ηγεσία, τους γνωστοποιούμε και μέσω της ανακοίνωσης ότι θα σταθούμε δίπλα τους με όλες μας τις δυνάμεις.
Το μόνο που ζητάμε απ' αυτούς είναι αφοσίωση στη δουλειά τους, συνεχής προσπάθεια με αμείωτη ένταση τόσο στην καθημερινότητα της ομάδας όσο και στους κρίσιμους αγώνες που απομένουν.
Ακόμη, ενόψει του κρίσιμου αγώνα με τον Φωκικό στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας απευθύνουμε κάλεσμα σε όλους τους Αναγεννησιώτες να δώσουν βροντερό παρών και να σταθούν αρωγοί στην προσπάθεια του ποδοσφαιρικού τμήματος για την κατάκτηση της νίκης!
Η θετική τους αυρα μπορεί να δημιουργήσει όλες τις προϋποθέσεις για την επιτυχία.
Απ' αυτό το παιχνίδι ξεκινάει η αντεπίθεση για την σταθεροποίηση της ομάδας μας, εκεί που ανήκει και προστάζει η εμβέλεια και η ιστορία της, στο προσκήνιο δηλαδή του Ελληνικού ποδοσφαίρου.»
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ