Κιτρινόμαυρη "μονομαχία "στο Δημοτικό Στάδιο την Κυριακή
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Επιστροφή στη δράση για την Αναγέννηση μετά από τρεις εβδομάδες απραξίας, καθώς υποδέχεται στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας στις 14:00 τον Εργοτέλη των πολλών προβλημάτων.
Η Αναγέννηση βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας και με την ευκαιρία των δύο σερί αγώνων που δίνει εντός (Εργοτέλη και Απόλλων) έχει τη δυνατότητα να πλασαριστεί ακόμα καλύτερα. Οι κιτρινόμαυροι δεν τα πήγαν καλά το Δεκέμβριο όπου γεύθηκαν δύο ισοπαλίες και μία ήττα και θα λέγαμε ότι είναι ανάγκη να επιστρέψουν στις νίκες και απέναντι μάλιστα σε ένα αντίπαλο που είναι μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας.
Αιτία για το τελευταίο φυσικά δεν είναι ο ένας βαθμός που χωρίζει τις δύο ομάδες αλλά τα σοβαρά οικονομικά - διοικητικά προβλήματα που αντιμετωπίζει η ομάδα της Κρήτης και τα οποία την έφεραν οριακά στο να ταξιδέψει για την Καρδίτσα. Άσχετα μάλιστα από το αποτέλεσμα της Κυριακής η ομάδα του Εργοτέλη θα δυσκολευθεί πολύ να ολοκληρώσει τη χρονιά καθώς τα χρέη της ΠΑΕ είναι μεγάλα και ουδείς φαίνεται διαθετειμένος να ...παλέψει την κατάσταση.
Είναι χαρακτηριστικό ότι στην Καρδίτσα βρίσκεται 15μελής αποστολή των ποδοσφαιριστών ενώ άγνωστο είναι πόσοι εξ αυτών θα παραμείνουν από Δευτέρα συνεχίζοντας τις προπονήσεις. Όσοι βρίσκονται πάντως στην Καρδίτσα γυμνάσθηκαν το Σάββατο στο γήπεδο του Προδρομιακού και είναι έτοιμοι για τον αγώνα της Κυριακής. Πρόκειται για τους: Αθανασίου, Δερμιτζάκη, Κυριακόπουλο, Ρέντζα, Λεονάρντο, Άλλα, Πίτσο, Γιαλούση, Κούρτι, Αυγενικού, Φουκαράκη, Μπουρσέλη, Μάνο, Α. Καμαρά και Γαρεφαλάκη.
Από πλευράς Αναγέννησης ο Σ. Θεοδοσιάδης προσπαθεί να κρατήσει σε εγρήγορση τους παίκτους του καθώς η αγωνιστική απραξία των προηγουμένων ημερών αλλά και όσα ακούγονται για την ομάδα του Εργοτέλη είναι αρκετά για να αποπροσανατολίσουν τους ποδοσφαιριστές από το στόχο τους που φυσικά είναι μόνο η νίκη. Σε αυτά θα πρέπει να προσθέσουμε και την απουσία του Μπλέντι και του Τζάνη που είναι τιμωρημένος και τραυματίας αντίστοιχα.
Να υπενθυμίσουμε κλείνοντας για μια ακόμα φορά ότι ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 14:00 αφού το ζήτησε ο Εργοτέλης για να διευκολυνθεί συγκοινωνιακά. Το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας ζωντανά ενημερώνοντάς σας για όσα συμβαίνουν στο χώρο του Δημοτικού Σταδίου Καρδίτσας.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής και οι διαιτητές (Ωρα έναρξης 15:00):
Κισσαμικός – Καλλιθέα 0-0 (Παρασκευή)
Πανσερραϊκός – ΑΕΛ 0-2 (Σάββατο)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Εργοτέλης 14:00 (Καραλιόλιος - Μωυσιάδης - Στεφούλης από ΕΠΣ Γρεβενών)
Αγροτικός Αστέρας – Πανελευσινιακός (Κουμπαράκης από ΕΠΣ Θράκης - Χατζημωυσιάδης από ΕΠΣ Ξάνθης - Δημητριάδης από ΕΠΣ Θράκης)
Χανιά – Αχαρναϊκός (Μιχελής - Γεωργακόπουλος από ΕΠΣ Πειραιά - Γαρεφαλάκης από ΕΠΣ Ηρακλείου)
Ζάκυνθος – Λαμία (Παπαδόπουλος - Σιδέρης - Γκαβέρας από ΕΠΣ Αχαΐας)
Ολυμπιακός Βόλου – Παναχαϊκή (Σέζος από ΕΠΣ Κιλκίς - Κύφος - Θεοδώρου από ΕΠΣ Πιερίας)
Τρίκαλα – Παναιγιάλειος (Σκουλάς από ΕΠΣ Σερρών - Κατσικογιάννης από ΕΠΣ Μακεδονίας - Καρακώστας από ΕΠΣ Λάρισας)
Απόλλων Σμύρνης – Κέρκυρα Δευτέρα 11/1 στις 18:00 (Φουκάκης από ΕΠΣ Ηρακλείου - Σίπκας από ΕΠΣ Σάμου - Δασκαλάκης από ΕΠΣ Ηρακλείου)