Με Αγροτικό Αστέρα το απόγευμα της Πέμπτης η Αναγέννηση
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται από το βράδυ της Τετάρτης η Αναγέννηση καθώς το μεσημέρι της Πέμπτης (15:00) αγωνίζεται με τον Αγροτικό Αστέρα σε ένα ακόμα κρίσιμο αγώνα.
Οι κιτρινόμαυροι βρίσκονται πλέον σε δύσκολη θέση καθώς υπολοίπονται τέσσερις βαθμούς από την ζώνη των play out μετά και τους αγώνες που έγιναν την Τετάρτη για την 23η αγωνιστική. Αν δεν είχαν μάλιστα να περιμένουν με πολλές πιθανότητες την δικαίωση από την ένσταση επί της Λαμίας, τώρα θα βρισκόταν σε ακόμα δυσχερέστερη θέση.
Αγωνιστικά προβλήματα για τους γηπεδούχους του Γ. Κούτση δεν υπάρχουν που θέλουν επίσης πολύ τη νίκη ώστε να φέρουν σε ακόμη δυσμενέστερη θέση την Αναγέννηση. Ο Σ. Θεοδοσιάδης θα στερηθεί την παρουσία του Γκουγκούδη που είναι τιμωρημένος και των Μίχου και Στάμου που είναι τραυματίες.
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 15:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από τον OTE TV. Διαιτητές του αγώνας θα είναι οι: Τσαμούρης από ΕΠΣ Πειραιά - Εμπλιούκ από ΕΠΣ Ξάνθης - Βασιλόπουλος από ΕΠΣ Έβρου.