Με κεκτημένη ταχύτητα συνέχισε στο φιλικό με Ολυμπ. Βόλου η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Την περίοδο φόρμας που διανύει επιβεβαίωσε και στο φιλικό με τον Ολυμπιακό Βόλου στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας η Αναγέννηση που πέρασε νικηφόρα με 1-2.
Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν το μεσημέρι του Σαββάτου έπειτα από την αναβολή της αγωνιστικής πρωταθλήματος που αποφάσισε η Football League και στην προσπάθεια των δύο προπονητών να διατηρήσουν σε εγρήγορση τις ομάδες τους.
Η κιτρινόμαυροι βρέθηκαν γρήγορα πίσω στο σκορ, μόλις στο 1' με τον Διαμαντόπουλο αλλά κατάφεραν να γυρίσουν τον αγώνα με τον Τζέκο που βρήκε δίκτυα στο 43' και τον Βουτσιά στο 2' της επανάληψης.
Νίκη με 1-2 λοιπόν για την Αναγέννηση που συνέχισε να κινείται σε επίπεδο νικών ωστόσο ερωτηματικό μένει τι θα γίνει πλέον με την νέα διακοπή στο πρωτάθλημα της Football League (όπως και σε όλα τα υπόλοιπα) που ανακοίνωσε την Παρασκευή ο πρόεδρος της ΕΠΟ Γ. Σαρρής κι έπειτα από το επεισόδιο βίας στο μέλος της ΚΕΔ κ. Ζωγράφο.
Γυρίζοντας στα του αγώνα η Αναγέννηση διαμαρτυρήθηκε για μια φάση στο πρώτο ημίχρονο που ακυρώθηκε γκολ του Γκουγκούδη ενώ είχε ακόμα δύο καλές στιγμές στο β' ημίχρονο με Νίκιτς και Βουτσιά. Ο Ολυμπιακός Βόλου από την πλευρά του είχε δύο καλές στιγμές στο β' 45λεπτο με τον Κούτσι σε ένα αγώνα που δεν είχε πολλές τελικές προσπάθειες.
Συνθέσεις ομάδων:
Ολυμπιακός Βόλου: Κολίτσι, Καρράς, Χιντζίδης, Μακρυδημήτρης, Μπάρμπας, Κορνελάτος, Πινάρες, Ρόκας, Μαρτίνεθ, Θέος, Διαμαντόπουλος. Έπαιξαν και οι Κασμερίδης, Κούτσι, Ζέρης, Μαργαρίτης, Γιαλούσης, Νικολιάς, Μπιτάνγκ
Αναγέννηση Καρδίτσας: Μέλκα, Σαββάς, Παπαργυρίου, Οικονόμου, Στάμος, Νίκιτς, Μίχος, Μπιτέλης, Γκουγκούδης, Μαυρίας, Τζέκος. Έπαιξαν και οι:Τσάμης, Αδαμόπουλος, Βουτσιάς, Δημόπουλος, Υφαντής, Χατζηρίζος, Τζάνης, Κοντός.