Με χατ τρικ του Παναγιωτόπουλου η Αναγέννηση κέρδισε στο φιλικό την Λαμία Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Έτοιμη για την μάχη των play out έδειξε η Αναγέννηση (άγνωστο ακόμα βέβαια πότε θα ξεκινήσουν) που επικράτησε σε αγώνα με φιλανθρωπικό χαρακτήρα στη Λαμία του ΠΑΣ Λαμία με 1-3.
Θυμίζουμε ότι τα έσοδα του αγώνα θα διατεθούν σε δύο αδελφάκια που πάσχουν από μια ανίατη ασθένεια.
Οι κιτρινόμαυροι που θέλουν να κρατηθούν σε υψηλό επίπεδο αφού παραμονεύει το κρισιμότερο σημείο της χρονιάς, είδαν τον Παναγιωτόπουλο να πετυχαίνει χατ τρικ στο β' ημίχρονο ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν προσωρινά με τον Παπαευθυμίου.
Για την Αναγέννηση βασικοί ξεκίνησαν οι: Κουτσόπουλος, Γκουγκούδης, Παπαργυρίου, Φωτιάς, Οικονόμου, Νίκιτς, Μαυριάς, Σκόνδρας, Τζέκος, Πέεφ και Βουτσιάς. Ενώ στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν οι: Γεωργακόπουλος, Γεωργατζάς, Δημόπουλος, Αδαμόπουλος, Τζάνης, Σάββας, Σαΐν, Κοντός, Μπιτέλης, Κουλίδης και Παναγιωτόπουλος.
Η Αναγέννηση συμμετέχοντας στο κλίμα προσφοράς, προσέφερε δύο φανέλες της ομάδας με υπογραφές απ΄όλους τους παίκτες της ομάδας προς τα δύο μικρά παιδιά που περνάνε δύσκολες ώρες.
Αξιοσημείωτη και η κίνηση των διαιτητών του αγώνα Βαγγέλη Γρατσάνη, Ευθύμιου Κούρεντα, Θόδωρου Νταλούκα του Συνδέσμου Τρικάλων καθώς και του Γιάννη Μπλούνα του Συνδέσμου Φθιώτιδας που προσέφεραν τις αμοιβές τους για τον ίδιο ιερό σκοπό.
* Σε άλλο φιλικό που έγινε την Κυριακή ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 1-0 του Τυρνάβου σε αγώνα που έγινε στο ΕΑΚ Βόλου.