Νίκη στο φινάλε για τον Ηρακλή επί του Αιγινιακού που πανηγυρίστηκε και στην Καρδίτσα!
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Νίκη στο παρά ένα για τον Ηρακλή επί του Αιγινιακού στον τελευταίο αγώνας της 17ης αγωνιστικής του βορείου ομίλου της Football League.
Ο "Γηραιός" προηγήθηκε στο 26' με τέρμα του Κυριακίδη ωστόσο ο Αιγινιακός είχε απάντηση και αυτή ήρθε στο β' μέρος και συγκεκριμένα στο 54' με τον Γιαζιτζόγλου. Και ενώ όλα έδειχαν ότι οι δύο ομάδες θα ολοκληρώσουν τον αγώνα ισόπαλες, ένα γκολ του Πασά στο 89' που μόλις είχε περάσει αλλαγή έδωσε τη νίκη στον Ηρακλή που είδε την διαφορά από την 2η θέση και την Λαμία να ανοίγει στο +8.
Το αποτέλεσμα εξυπηρετεί και την Αναγέννηση που είδε την ομάδα της Κατερίνης να βρίσκεται μεν μπροστά στη βαθμολογία, αλλά να παραμένει σε απόσταση "βολής".
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.