Οι πρώτες δυνατές μεταγραφές για Αγροτικό Αστέρα και Λαμία Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Τις πρώτες μεταγραφικές κινήσεις τους ενόψει της νέας σεζόν κάνουν οι ομάδες που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Football League.
Έτσι ο μεν Αγροτικός Αστέρας απέκτησε τον επιθετικό Χρήστο Κουτσοσπύρο ενώ η Λαμία τον επίσης επιθετικό Πίντο που φόρεσε τη φανέλα της ΑΕΛ τη σεζόν που ολοκληρώθηκε.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Αγροτικού Αστέρα:
Η Π.Α.Ε. Αγροτικός Αστέρας 1932 ανακοινώνει την απόκτηση του επιθετικού, Χρήστου Κουτσοσπύρου.
Η μεταγραφή του 33χρονου καταξιωμένου στράικερ στον Εύοσμο αποτελεί εκπλήρωση ενός εκ των πρωταρχικών στόχων της διοίκησης και του προπονητή για την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο.
Ο γεννημένος στις 14/10/1981 επιθετικός ξεκίνησε την καριέρα του στον Παναιτωλικό για να ακολουθήσουν Παναχαϊκή, Καλλιθέα, Ατρόμητος, ΠΑΣ Γιάννινα, Καλαμάτα, Βέροια, Πιερικός, ξανά Παναιτωλικός, Αιγινιακός και μέχρι πρότινος η Ερμιονίδα.
Ο Χρήστος Κουτσοσπύρος υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους με τους «σταχυοφόρους» και επέλεξε το νούμερο 77.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Λαμία:
«Η ΠΑΕ ΛΑΜΙΑ ανακοινώνει την απόκτηση για ένα χρόνο του επιθετικού Pinto da Silva Jone. Ο 24χρονος Βραζιλιάνος πέρυσι αγωνιζόταν με τα χρώματα της ΑΕΛ».