Οι τριάδες διαιτητών για την 8η αγωνιστική των play out της Football League Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Χωρίς ανάσα συνεχίζονται οι αναμετρήσεις για τα play out της Football League με τις ομάδες να είναι ξανά στη σέντρα την Τετάρτη στις 17:30 το απόγευμα.
Η Αναγέννηση δίνει το τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι της στον Εύοσμο με τον πρωτοπόρο Αγροτικό Αστέρα και θέλει οπωσδήποτε βαθμό ή βαθμούς για να διατηρεί σοβαρές πιθανότητες παραμονής καθώς οι άμεσοι αντίπαλοί της (Ζάκυνθος και Τύρναβος) για να "κλέψει" μια θέση σωτηρίας έχουν τέσσερις βαθμούς περισσότερους καθώς έχουν να αντιμετωπίσουν τον Πιερικό που έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.
Σε ότι αφορά τους ορισμούς διαιτητών θα πρέπει να αναφέρουμε ότι από την Κ.Ε.Δ. της ΕΠΟ ορίστηκαν αξιολογημένοι διαιτητές (όπως είχε ζητήσει από την προηγούμενη αγωνιστική η Αναγέννηση).
Τέλος, να αναφέρουμε ότι ο αγώνας του Ευόσμου θα μεταδοθεί ζωντανά από την συνδρομητική τηλεόραση του OTE TV.
Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής (Τετάρτη 17:30):
Αγροτικός Αστέρας - Αν. Καρδίτσας (Σιδηρόπουλος Αν. από ΕΠΣ Δωδεκανήσου - Ευθυμιάδης Δ. από ΕΠΣ Πιερίας - Ακρίβος Χρ. από ΕΠΣ Αθηνών)
Πιερικός - Αιγινιακός 0-3 α.α.
Ζάκυνθος - Τύρναβος (Σπάθας Ηλ. - Φαντόπουλος Ν. από ΕΠΣ Πειραιά - Μπαλτάς Χρ. από ΕΠΣ Αχαΐας)