Οργισμένοι στον Απόλλωνα Λάρισας για την ανακοίνωση της ΠΑΕ Σπάρτης για τη διαιτησία
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Μια ανακοίνωση που εξέδωσε η ΠΑΕ Σπάρτη φαίνεται να προκάλεσε την οργή του Απόλλων Λάρισας μετά το παιχνίδι της Κυριακής ανάμεσα στις δύο ομάδες που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 2-0.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Σπάρτης:
Τρείς αγωνιστικές μετά την έναρξη του πρωταθλήματος, η αίσθηση που έχουμε αποκομίσει είναι ότι οι διαιτητές δεν είναι πλέον οι πρωταγωνιστές του αγώνα. Σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια που έχουν γίνει δεν έχουν διαμορφώσει κανένα αποτέλεσμα και είναι αυστηρά δίκαιοι. Είναι η σειρά μας σαν παράγοντες να αλλάξουμε το κλίμα και να πάψουμε με ανακοινώσεις τόσο πρίν, όσο και μετά το παιχνίδι να ασχολούμαστε με την διαιτησία. Αφορμή γι'αυτήν την ανακοίνωση είναι αυτά που έχουμε διαβάσει στα δύο τελευταία μας παιχνίδια. Όπου οι διαιτητές (ευτυχώς υπάρχουν κάμερες ) ήταν άριστοι! Επαναλαμβάνουμε, λοιπόν, Την θέση της ΠΑΕ μας. Έχουμε εμπιστοσύνη τόσο στην ΚΕΔ, όσο και στους διαιτητές.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας:
Επειδή η ανοχή έχει και τα όρια της, αλλά όμως διαμορφώνει και αντίθετες, ως προς την πραγματικότητα, απόψεις η διοίκηση της ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας νοιώθει οργή για τα όσα τραγελαφικά και ψευδή αναφέρει η ανακοίνωση (!!!) της ΠΑΕ Σπάρτης σχετικά με την διαιτησία του διαιτητή Γκοβέση από την Τρίπολη.
Ένας διαιτητής άκρως επικίνδυνος, εγωπαθής και προκλητικός εις βάρος της ομάδας μας και των ποδοσφαιριστών μας, καθ΄ όλη την διάρκεια του αγώνα της 3ης αγωνιστικής στην πόλη της Λακωνίας, εκεί όπου ετσιθελικά και με το ζόρι, μας εξανάγκασε σε ήττα, με δύο πέναλτυ που εφηύρε και έδωσε στους γηπεδούχους, οι οποίοι σε όλη την διάρκεια του 90λεπτου δεν απείλησαν σοβαρά την εστία μας.
Επειδή στο ..."σπίτι του κρεμασμένου, δεν μιλάνε για σχοινί" καλό θα ήταν, κύριοι της ΠΑΕ Σπάρτης, να ακολουθούσατε τον νόμο της σιωπής και όχι της πρόκλησης, μέσω της αναιπαίσχυντης ανακοίνωσης που εκδόσατε.
Για να καταλάβει ο φίλαθλος κόσμος της Λάρισας, τι διαιτησία είχαμε στην Σπάρτη, από αυτόν τον τύπο (που θέλει να ονομάζεται και διαιτητής και που έβριζε τους παίκτες μας, κατά την διάρκεια του αγώνα), ήταν πανομοιότυπη, με την τραγική και εις βάρος μας, διαιτησία του Μηλιάδη από την Θεσσαλονίκη, πέρυσι την 1η αγωνιστική με την Πύδνα Κίτρους στο γήπεδο Φιλιππούπολης, όταν και εκείνος είχε "ανακαλύψει" δύο πέναλτυ έξω από την περιοχή!!!
Τότε το θέμα είχε πάρει τεράστιες διαστάσεις στα κανάλια και είχε γίνει viral στο youtube!
Περιμέναμε λοιπόν το βίντεο του συγκεκριμένου αγώνα στην Σπάρτη, για να εκθέσουμε τα δικαιολογημένα παράπονα μας και αντί αυτού είδαμε την ανακοίνωση, χωρίς ντροπή, των γηπεδούχων.
Ο εν λόγω "κύριος" (Δημήτρης Γκοβέσης) αποτελεί πλεον ανεπιθύμητο πρόσωπο ως προς την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας, γιατί η ζημιά που μας έχει κάνει, από το πουθενά, είναι τεράστια και παρακαλούμε την ΚΕΔ όπως λάβει γνώση του θέματος και απαλλάξει άπαξ δια παντός, το ελληνικό ποδόσφαιρο από τέτοιου είδους διαιτητές, όπως ο Γκοβέσης.
Τέλος θα θέλαμε να τονίσουμε ότι δεν θα ανεχθούμε άλλη φορά τέτοιου είδους διαιτησίες που οδηγούν το ποδόσφαιρο, αρκετά χρόνια πίσω και "καταδικάζουν" ομάδες.