Πέντε ΠΑΕ της Football League έλαβαν πιστοποιητικό συμμετοχής στο νέο πρωτάθλημα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Συνεδρίασε την Πέμπτη 13 Οκτωβρίου η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού όπου και γνωστοποίησε την απόφασή της να χορηγήσει πέντε άδειες σε ΠΑΕ της Football League.
Συγκεκριμένα η Επιτροπή χορήγησε πιστοποιητικό στις κάτωθι ΠΑΕ:
1. ΠΑΕ ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
2. ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
3. ΠΑΕ ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
4. ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
5. ΠΑΕ ΣΠΑΡΤΗ
2. Κύρια παρέμβαση του δικηγόρου Γ. Παναγόπουλου για τη μη χορήγηση πιστοποιητικού στην ΠΑΕ ΑΡΗΣ και αίτηση ανάκλησης της από 29-9-16 απόφασης της Επιτροπής περί έγκρισης απόκτησης ποσοστού 89% των μετοχών της ΠΑΕ ΑΡΗΣ υπέρ της κ. Ε. Καρυπίδου. (εξ αναβολής)
α) Ως προς το Α αίτημα της από 22-09-16 αίτησης του Χ. Σκόρδα για μη χορήγηση πιστοποιητικού στην ΠΑΕ ΑΡΗΣ, η Επιτροπή ΑΝΑΒΑΛΕΙ για την επόμενη συνεδρίαση στις 20-10-16 και ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙ ως προς το με στοιχεία Β αίτημα.
β) Ως προς την από 22-09-16 αίτηση των Χ. Αραβίδη, Γ. Παπαζαχαριά και λοιπών για μη χορήγηση πιστοποιητικού στην ΠΑΕ ΑΡΗΣ, η Επιτροπή ΑΝΑΒΑΛΕΙ για την επόμενη συνεδρίαση στις 20-10-16.
γ) Ως προς την από 29-09-16 κύρια παρέμβαση του Γ. Παναγόπουλου, η Επιτροπή ΑΝΑΒΑΛΕΙ για την επόμενη συνεδρίαση στις 20-10-16.
δ) Ως προς την από 05-10-16 αίτηση ανάκλησης της από 29-9-16 απόφασης της Επιτροπής περί έγκρισης απόκτησης ποσοστού 89% των μετοχών της ΠΑΕ ΑΡΗΣ υπέρ της κ. Ε. Καρυπίδου, η Επιτροπή ΑΝΑΒΑΛΕΙ για την επόμενη συνεδρίαση στις 20-10-16.