ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα: Με Ψιμουλάκη στη Super League
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με ανακοίνωση που εξέδωσε η ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα επισημαίνει ότι προπονητής της ομάδας θα παραμείνει ο Κος Ψιμουλάκης ακόμα και στην περίπτωση που η ομάδα ανέβει στη Super League -που είναι το πιο πιθανό – όπως τονίζει η ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα:
«Τις τελευταίες μέρες υπήρξαν δημοσιεύματα, αλλά και «ψίθυροι» ότι σε περίπτωση που ο ΑΟ Τρίκαλα δικαιωθεί – που είναι το πιο πιθανό – και θα αγωνιστεί στην Σούπερ Λίγκα και όχι στην Φούτμπολ Λιγκ θα υπάρξει αλλαγή προπονητή.
Αυτό βέβαια δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Ο μεγαλομέτοχος του ΑΟ Τρίκαλα ΠΑΕ Χρήστος Γιαλιάς όταν ανακοίνωσε την επέκταση της συνεργασίας με τον προπονητή Σταύρο Ψιμουλάκη το έκανε για τα δεδομένα που υπάρχουν αυτή τη στιγμή. Δηλαδή ο προγραμματισμός να είναι για την Σούπερ Λίγκα και αυτό δεν έχει αλλάξει ούτε στο ελάχιστο. Όλα τα υπόλοιπα προφανώς είναι εικασίες που το μόνο που κάνουν είναι να δημιουργούν εντυπώσεις και εντάσεις σε θέματα ανύπαρκτα. Ο ΑΟΤ συνεχίσει να δουλεύει αθόρυβα σε όλους τους τομείς και ελπίζει ότι σε μια ευνομούμενη πολιτεία η εφαρμογή των νόμων θα φέρει και την δικαίωση».