Στα Τρίκαλα και ο Σερτζίνιο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Άλλη μια μεταγραφή ολοκλήρωσε στο τέλος του 2015 η ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα με την απόκτηση του 30χρονου Σερτζίνιο Ριμπέριο.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
O ΑΟ Τρίκαλα ΠΑΕ ανακοινώνει την συνεργασία του με τον ποδοσφαιριστή, Σερτζίνιο Ριμπέριο. Ο 30χρονος μεσοεπιθετικός θα ενισχύσει την ομάδα μας από το 2016.
Ο Πορτογάλος, έχει αγωνιστεί για λογαριασμό της Pedras Rubras, της Vihren Sandanski, του Πιερικού, του Λεβαδειακού, της Lokomotiv Plovdiv, της CSKA Sofia, της Metalurh Zaporizhya, της ΑΕΛ και της Λαμίας.