Στη Γ' Εθνική και ο Άρης! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Τέλος στο σίριαλ για το ποια κατηγορία θα αγωνίζεται ο Άρης έβαλε η Κοινωνία Μελών της ομάδας, στην έκτακτη Γενική Συνέλευση που έγινε στο «Κλεάνθης Βικελίδης».
Με ψήφους 108 υπέρ και 11 κατά (υπήρχαν και 3 άκυρα και 1 λευκό), οι οπαδοί αποφάσισαν υποβιβασμό στην Γ΄ Εθνική, αφήνοντας σαφείς αιχμές κατά του προέδρου της ΠΑΕ, Παναγιώτη Στεφανίδη, ο οποίος τοποθετήθηκε μέσω επιστολής.
Από σήμερα Παρασκευή αρχίζουν πλέον οι διαδικασίες της εκκαθάρισης της ΠΑΕ που θα οδηγήσουν στη Γ΄ Εθνική, με ταυτόχρονη απόσυρση της συμμετοχής από τη Football League. H απόφαση αναμένεται να επικυρωθεί και επίσημα στη Γενική Συνέλευση του Ερασιτέχνη τη προσεχή Δευτέρα.
Έτσι μετά την Δόξα Δράμας άλλη μια ιστορική ομάδα αποχωρεί από το πρωτάθλημα της Football league και τον Βόρειο όμιλο όπου θα μετέχει η Αναγέννηση. Πλέον οι ομάδες στην κατηγορία είναι 26 και προφανώς θα πρέπει από την διοργανώτρια να γίνει κάποια μετατόπιση ομάδας από το Νότιο όμιλο για να αριθμούν και οι δύο όμιλοι τον ίδιο αριθμό ομάδων.