Στις Σέρρες η επόμενη δοκιμασία για την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στις Σέρρες κόντρα στον τοπικό Εθνικό αγωνίζεται το απόγευμα της Κυριακής η Αναγέννηση, θέλοντας να δώσει συνέχεια στη νέα προσπάθεια που ξεκίνησε την προηγούμενη αγωνιστική.
Οι κιτρινόμαυροι πήραν το αποτέλεσμα που θέλανε απέναντι στο Φωκικό και παράλληλα έφθασαν σε ένα υψηλό σκορ δείχοντας ότι μπορούν να έχουν καλύτερη επαφή με τα αντίπαλα δίκτυα.
Η προσπάθεια ωστόσο θα πρέπει να έχει συνέχεια καθώς είμαστε σε ένα κρίσιμο σημείο του πρωταθλήματος ενώ ο αντίπαλος είναι μια ομάδα στα μέτρα της Αναγέννησης. Πιθανή νίκη των κιτρινόμαυρων καταδικάζει ουσιαστικά τους γηπεδούχους που θα μείνουν πολύ πίσω στην βαθμολογία ενώ και η ισοπαλία φαίνεται να εξυπηρετεί το συμφέρον της Αναγέννησης.
Από πλευράς απουσιών ο Σ. Θεοδοσιάδης θα στερηθεί την συμμετοχή των Μπιτέλη, Μαυριά και Στάμου με τον πρώτο να είναι τιμωρημένος και τους άλλους δύο τραυματίες.
Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής ο Αγροτικός Αστέρας κατάφερε να κερδίσει τον Τύρναβο με 2-0 με τέρματα των Χιντζίδη και Στεφανίδη και προσπέρασε ξανά στην βαθμολογία της Αναγέννηση έχοντας όμως και δύο αγώνες περισσότερους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές (Κυριακή στις 15:00):
Αγροτικός Αστ. - Τύρναβος 2-0 (Σάββατο)
Φωκικός - Ζάκυνθος 14:30 (Αντωνίου - Μπαμπάς - Κοσμάς από Σ.Δ. ΕΠΣ Αθηνών)
Πιερικός - Λαμία (Κατσικογιάννης από Σ.Δ. ΕΠΣ Ηπείρου - Λάζαρης από Σ.Δ. ΕΠΣ Καβάλας - Εμπλιούκ από Σ.Δ. ΕΠΣ Ξάνθης)
Εθν. Σερρών - Αν. Καρδίτσας (Σημαιάκης - Κελάζογλου - Γούτας από Σ.Δ. ΕΠΣ Χαλκιδικής)
ΑΕΛ - Ολυμπιακός Βόλου 18:00 (Παναγιωτόπουλος - Χουλιάρας από Σ.Δ. ΕΠΣ Αιτ/νίας - Παπαδόπουλος από Σ.Δ. ΕΠΣ Μακεδονίας)
Απόλλων 1926 - Αιγινιακός Δευτέρα 23/2 στις 18:00 (Φωτιάδης από Σ.Δ. ΕΠΣ Σερρών - Βάντσης - Χατζηνάκος από Σ.Δ. ΕΠΣ Δράμας)
Ρεπό: Ηρακλής