Στο Μουζάκι συνεχίζει την προετοιμασία η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στο Μουζάκι βρίσκεται από το μεσημέρι της Δευτέρας η Αναγέννηση όπου θα διεξαχθεί, για 10 ημέρες, το βασικό στάδιο της προετοιμασίας.
Οι κιτρινόμαυροι θα κάνουν το απόγευμα την πρώτη προπόνηση, υπό τις οδηγίες του κ. Θεοδοσιάδη και πολύ πιθανόν να βρίσκεται μεταξύ τους και ένα νέο πρόσωπο.
Συγκεκριμένα, σύμφωνα με πληροφορίες και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, θα ενταχθεί στην ομάδα ο 24χρονος Κώστας Κουλίδης, που έμεινε ελεύθερος από τη Λάρισα, αγωνίζεται στη θέση του αμυντικού χαφ και ήδη πήρε ανεπίσημα μέρος σε μια προπόνηση.
Η Αναγέννηση, κατά την παραμονή της στο Μουζάκι, πέραν των σκληρών προπονήσεων θα δώσει και δύο φιλικά παιχνίδια, με Αστέρα Φαναρίου και Α.Ο. Σελλάνων, που είναι δύο από τις πιο αξιόλογες ομάδες που αγωνίζονται στην κορυφαία κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος.
Σύμφωνα με τον προγραμματισμό, με το τέλος της προετοιμασίας και την επιστροφή στη βάση, θα έχουμε δυο πολύ σπουδαία φιλικά παιχνίδια στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας, στις 17 και 21 Αυγούστου, με Λαμία και Ολυμπιακό Βόλου αντίστοιχα.
Σ’ αυτά οι φίλαθλοι θα έχουν την ευκαιρία να δουν την καινούργια ομάδα που χτίζεται. Παράλληλα θα είναι και παιχνίδια που θα τεστάρουν τον βαθμό ετοιμότητας της ομάδας ενόψει των επισήμων υποχρεώσεων που αρχίζουν στο τέλος του μήνα με τους αγώνες κυπέλλου.
Να σημειωθεί πως στην προετοιμασία στο Μουζάκι θα συμμετάσχουν 30 περίπου ποδοσφαιριστές κάποιοι εκ των οποίων στελέχη των ακαδημιών της ομάδας.