Συνέχεια στο σερί στις ...Σέρρες θέλει να δώσει η Αναγέννηση
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Τρεις αγώνες περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Football League το απόγευμα του Σαββάτου με τον ένα αγώνα να γίνεται στις Σέρρες ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και την Αναγέννηση.
Οι κιτρινόμαυροι με την ψυχολογία στα ύψη από τη νίκη επί του Α.Ο. Τρίκαλα αλλά και την 4η θέση στη βαθμολογία πάνε στις Σέρρες χωρίς άγχος και με τις καλύτερες προοπτικές αφού η ομάδα είναι "κομπλέ" αγωνιστικά. Ο Σάκης Θεοδοσιάδης έχει πάρει 19 παίκτες στην αποστολή που από το βράδυ της Παρασκευής βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη ενώ το Σάββατο θα αναχωρήσει για τις Σέρρες.
Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι μετρούν μόνο μια νίκη στην έδρα τους ενώ έχουν αποσπάσει και μια ισοπαλία εκτός με Καλλιθέα. Ο αγώνας είναι ιδιαίτερα κρίσμος για αυτούς αφού η ομάδα βρίσκεται μέσα στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού ενώ ακολουθούν δύο παιχνίδια εκτός έδρας που θα γίνουν ...τρία με το εξ αναβολής της 2η αγωνιστικής απέναντι στον Κισσαμικό. Στα αγωνιστικά ο Μ. Κατσαβάκης δεν μπορεί να υπολογίζει στον τραυματία Μπαλού ενώ όλοι οι υπόλοιποι παίκτες είναι στη διάθεσή του.
Ο αγώνας της Αναγέννησης θα ξεκινήσει στις 15:00 ενώ την ίδια ώρα σέντρα θα έχουμε και στους αγώνες Ζάκυνθος - Κέρκυρα και Χανιά - Παναχαϊκή.
* Στις 1 Δεκεμβρίου ημέρα Τρίτη θα δώσει το δεύτερό της παιχνίδι για το κύπελλο η Αναγέννηση αγωνιζόμενη στο Καυταντζόγλειο απέναντι στον Ηρακλή. Η ώρα έναρξης του αγώνα ορίστηκε στις 19:30 ενώ νωρίτερα στις 15:00 θα γίνει ο αγώνας Αχαρναϊκός - ΠΑΣ Γιάννενα.