Τα "βρόντηξε" ο πρόεδρος της Λαμίας!
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Τα βρόντηξε αφήνοντας αιχμές ο Πανουργιάς Παπαϊωάννου από την Λαμία μετά την έκβαση της τελευταίας αγωνιστικής και την 4η θέση που κατέλαβε η ομάδα και δεν οδηγεί πουθενά.
Αναλυτικά η δήλωσή του:
"Αναβάλλεται η προγραμματισμένη για αύριο Μ. Δευτέρα Συνέντευξη Τύπου, γιατί από σήμερα το απόγευμα δεν είμαι Πρόεδρος της ΠΑΕ, καθώς πιστεύω ότι το να ασχολούμαι με το ελληνικό ποδόσφαιρο απαξιώνω τον εαυτό μου και τις αξίες μου για τον άνθρωπο και τον αθλητισμό.
Κάποια στιγμή όμως θα μιλήσω για όλους και για όλα. Γιατί η Λαμία δεν μπήκε στα play off, ποιοι έστησαν Λαμία εντός και εκτός ομάδας. Αυτό οφείλω να το κάνω μόνο για τους αγνούς φιλάθλους της, αυτούς που πίστεψαν στη μεγάλη προσπάθεια που έκανα και όχι σ' αυτούς που εκμεταλλευόμενοι την ευκαιρία άρχισαν να κάνουν δημόσιες σχέσεις με ποδοσφαιριστές, να τους χρησιμοποιούν σαν φωτομοντέλα και να γυρίζουν από καφετέριες σε ταβέρνες νομίζοντας ότι έτσι θα αυτοπροβληθούν. Σ' αυτούς δεν οφείλω τίποτα και δεν θέλω να τους ξέρω..."