Τον μεσοεπιθετικό Δημήτρη Χασομέρη απέκτησαν τα Τρίκαλα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Σε συμφωνία με τον ποδοσφαιριστή Δημήτρη Χασομέρη ήρθε η ομάδα των Τρικάλων με τον 27χρονο ποδοσφαιριστή να αγωνίζεται ως μεσοεπιθετικός.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
Ο ΑΟ Τρίκαλα ΠΑΕ ανακοινώνει την απόκτηση του Δημήτρη Χασομέρη. Γεννήθηκε στις 23/6/1989 και αγωνίζεται ως μεσοεπιθετικός, με πλούσιες παραστάσεις από την Σούπερ Λίγκα, αφού τα τελευταία 3 χρόνια ήταν από τα βασικά στελέχη της ομάδας του Πανθρακικού.
Ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα στην Ξάνθη στην συνέχεια αγωνίστηκε σε Ατσαλένιο, Μακεδονικό, Επανομή, δύο χρόνια στην Λάρισα και 3 χρόνια στην Σούπερ Λίγκα με την ομάδα του Πανθρακικού.
Μετά την υπογραφή του δήλωσε τα εξής:
“Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι στον ΑΟ Τρίκαλα, ελπίζω να έχουμε μια πετυχημένη χρονιά και η ομάδα να πετύχει τους στόχους της. Η φιλοδοξία μου είναι να βοηθήσω την ομάδα να ανέβει την κατηγορία για να έχει μια πετυχημένη χρονιά».