Φιλική ήττα των Τρικάλων στους "Ζωσιμάδες"
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Την ήττα με 3-0 από τον ΠΑΣ Γιάννενα σε φιλική αναμέτρηση στους "Ζωσιμάδες" γνώρισε ο Α.Ο. Τρίκαλα το απόγευμα της Παρασκευής.
Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη άνοιξε το σκορ στην πρώτη φάση της αναμέτρησης με σκόρερ τον Κόντε, ο οποίος με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-0. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με σκόρερ τον Ναδάλες στο 36' που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο β' μέρος και με τις δύο ομάδες να έχουν πολλές αλλαγές ο ρυθμός έπεσε ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν και τρίτο τέρμα στο 58' με τον Ζάιρο.
ΠΑΣ Γιάννινα: Πασχαλάκης (46' Περιστερίδης), Μπέριος (68' Μαυροπάνος), Σκόνδρας, Κοζορώνης (46' Κούτρης), Γιάκος, Ναδάλες, Μπουκουβάλας (81' Ι. Ψαρράς), Δώνης (60' Βιδάλ), Ακόστα (81' Φερφελής), Μαμπουλού, Κόντε (46' Ζάιρο).
Τρίκαλα: Σιδεράκης, Νικολακάκης, Τζάκσον (42' Γκόλιας), Βέρτζος, Λεάντρο, Σαρακατσάνος, Μουμίν, Μίγκας, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς, Μπαϊκαρά. Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Λαμπάκης, Ριζογιάννης, Λουκάκης, Χασομέρης, Γιαννιτσάνης, Σερζίνιο, Ντράσιτς, Νιάρος.