Αλ. Κρανιώτης:"Θα δώσω τα πάντα για να κάνω χαρούμενους τους φίλους της Αναγέννησης" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Επιβεβαιώθηκε την Παρασκευή από πλευράς Αναγέννησης η οριστικοποίηση της μεταγραφής του Αλέξη Κρανιώτη από τον Α.Ο. Καρδίτσα, στους "κιτρινόμαυρους".
Ικανοποιημένες εμφανίζονται την επόμενη μέρα όλες οι πλευρές, αφού η Αναγέννηση απέκτησε ένα ποδοσφαιριστή που μπορεί να προσφέρει άμεσα στην ομάδα και που έχει το μέλλον μπροστά του, ο Α.Ο.Κ. γιατί αποκόμισε ένα σημαντικό οικονομικό ποσό σε δύσκολες εποχές με το οποίο μπορεί να κινηθεί για την αντικατάστασή του, επιτρέποντας παράλληλα στον παίκτη να εκπληρώσει τις προσδοκίες του αγωνιζόμενος σε επαγγελματική κατηγορία και τέλος ο ποδοσφαιριστής που είδε να ανοίγονται άλλοι ορίζοντες μπροστά του.
Για την νέα πορεία που επέλεξε ο Αλέξης Κρανιώτης μίλησε αποκλειστικά στο KarditsaLive.Net και ανέφερε:
Αλέξη, πως αισθάνεσαι για την μεταγραφή σου στην Αναγέννηση και αν είναι μια δικαίωση των κόπων σου η μεταγραφή αυτή;
"Είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι μέλος της Αναγέννησης. Πιστεύω ότι δικαιώθηκαν οι προσπάθειές μου και μετά από μια πολύ καλή χρονιά στην προηγούμενη ομάδα μου".
Θα ήθελες να στείλεις κάποιο μήνυμα στους φίλους της προηγούμενης ομάδας και κάποια υπόσχεση στους φιλάθλους της νέας σου ομάδας;
"Θα ήθελα να τους ευχαριστήσω που σε όλα τα παιχνίδια ήταν κοντά στην ομάδα. Τώρα για τους φιλάθλους της νέας ομάδας μου, το μόνο που μπορώ να τους υποσχεθώ σίγουρα είναι ότι θα δώσω τα πάντα για να τους κάνω χαρούμενους".