Άλλες δύο προσθήκες για την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στην προσθήκη δύο ποδοσφαιριστών προχώρησε η Αναγέννηση Καρδίτσας σήμερα Σάββατο, ολοκληρώνοντας σιγά σιγα έτσι το φετινό ρόστερ της.
Η πρώτη αφορά τον 18χρονο ταλαντούχο τερματοφύλακα του Αστέρα Καρδίτσας Περικλή Γεωργαντζά και η δεύτερη τον 22χρονο μέσο Γιώργο Υφαντή που αγωνίστηκε με επιτυχία στην Α.Ε. Μουζακίου τόσο κατά την σεζόν 2010-2011 όσο και στην αρχή της περασμένης σεζόν όπου αποχώρησε για επαγγελματικούς λόγους και αγωνίστηκε για το υπόλοιπο της χρονιάς σε ομάδα της Αθήνας.
Όπως έγινε επίσης γνωστό από την ομάδα ο Καρακώστας ουσιαστικά "κρεμάει" τα παπούτσια του, αφού η συνεργασία του και φέτος θα είναι από το πόστο του προπονητή τερματοφυλάκων και του βοηθού προπονητή του Σάκη Θεοδοσιάδη. Τις επόμενες ημέρες αναμένεται να ανακοινωθεί το όνομα ενός ακόμη τερματοφύλακα με τον οποίο έχουν γίνει οι πρώτες διερευνητικές συζητήσεις και ουσιαστικά θα απομένουν ακόμα 2-3 κινήσεις για να ολοκληρωθεί πλήρως το αγωνιστικό τμήμα της ομάδας.
Θυμίζουμε ότι την προσεχή Τρίτη 17 Ιουλίου 2012 στις 21:30 στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας θα πραγματοποιηθεί η μεγάλη συναυλία της Αναγέννησης με νεανικά συγκροτήματα.