Αναλαμβάνουν οι παίκτες στα Μετέωρα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Την τύχη της ομάδας στα "χέρια" τους παίρνουν οι παίκτες της ομάδας των Μετεώρων που επανέκαμψε φέτος στην γνώριμη Δ' Εθνική και πιθανότατα θα βρεθεί αντίπαλος του Α.Ο.Κ. στον όμιλο που θα δημιουργηθεί.
Μετά από αλλεπάλληλες άκαρπες Γενικές Συνελεύσεις αποφασίστηκε να στηριχθεί η πρόταση που "κατέβασαν" οι ίδιοι οι ποδοσφαιριστές της ομάδας και αφορά την συμμετοχή της ομάδας στο πρωτάθλημα της Δ' Εθνικής ώστε να επιβραβευθούν τουλάχιστον ηθικά οι κόποι της περασμένης σεζόν.
Απαραίτηση προϋπόθεση για να "περπατήσει" το όλο σχέδιο είναι να υπάρξει βοήθεια τόσο από τον κόσμο όσο και από τους παλαιμάχους της ομάδας.
Θυμίζουμε ότι ο νομός Τρικάλων πέρυσι κατ' εξαίρεση αγωνίστηκε στον 5ο όμιλο της Δ' Εθνικής και πως φέτος πέρα από την ομάδα των Μετεώρων θα εκπροσωπηθεί και από τον Α.Ο. Τρίκαλα (εφόσον δεν τύχει ευνοϊκής ρύθμισης για άνοδο στην Football League 2 ως δευτεραθλητής, κάτι που ισχύει άλλωστε και για την ομάδα του Α.Ο.Κ. με τα τελευταία νέα περί δημιουργίας οκτώ τελικά ομίλων να μην είναι προς αυτή την κατεύθυνση).