Απορρίφθηκε η έφεση του Τυρνάβου - Πρωταθλητής ο Εθνικός Γαζώρου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Οριστικά πρωταθλητής του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής είναι ο Εθνικός Γαζώρου, αφού απορρίφθηκε από την Επιτροπή Εφέσων η έφεση που έκανε ο Τύρναβος, με σκοπό να ανατρέψει την πρωτόδικη απόφαση του αγώνα με τη σερραϊκή ομάδα, η οποία δε διεξήχθη ποτέ λόγω της επίθεσης στην αποστολή των φιλοξενούμενων.
Αναλυτικά η σχετική απόφαση:
"Δέχεται εν μέρει, κατά πλειοψηφία, την έφεση της ΠΑΕ Τύρναβος 2005 κατά της υπ΄ αριθμ. 233/2012 απόφασης της ΠΕ/Ένωσης Β΄-Γ΄ και του ΤΑΠ Εθνικός Γαζώρου. Κατακυρώνει τον αγώνα της 20/5 Εθνικός Γαζώρου-Τύρναβος 2005 υπέρ του ΤΑΠ Εθνικός Γαζώρου με τέρματα 3-0 και επιβάλλει στην ΠΑΕ Τύρναβος 2005 χρηματική ποινή 1.000 ευρώ. Για την ίδια υπόθεση, η Επιτροπή απορρίπτει ομόφωνα τις εφέσεις της ΠΑΕ Νίκη Βόλου και του ποδοσφαιρικού εισαγγελέα Π. Καρρά".