Δ' Εθνική: Σενάρια συγχωνεύσεων και παραιτήσεις προέδρων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Νέος κύκλος επίσημων επαφών σχετικά με το ενδεχόμενο συγχώνευσης των ομάδων του Π.Ο. Ελασσόνας και του Οικονόμου Τσαριτσάνης ξεκίνησε από σήμερα Τετάρτη.
Η ομάδα της Τσαριτσάνης ολοκλήρωσε την Κυριακή τις υποχρεώσεις της στην Football League 2 και συγκεκριμένα στα play off ανόδου μη καταφέρνοντας ωστόσο τον εξαιρετικά υψηλό στόχο της ανόδου. Την επομένη ημέρα ο μεγαλομέτοχος της ομάδας Κος Τόλιος με δηλώσεις του άφησε ανοικτό το ενδεχόμενο να αναλάβουν κάποιοι άλλοι την ομάδα ή να συζητηθεί και το ενδεχόμενο συγχώνευσης με την ομάδα του Π.Ο.Ε. Από πλευράς Π.Ο.Ε. στην νέα Γενική Συνέλευση που έγινε την Τρίτη το βράδυ, αποφασίσθηκε να συγκροτηθεί επιτροπή που θα συζητήσει εκτενώς με τους ανθρώπους του Οικονόμου το πλαίσιο ενδεχόμενης συγχώνευσης.
Την αποχώρησή του από την προεδρία της ομάδας του Αμπελωνιακού ανακοίνωσε στην πρόσφατη Γενική Συνέλευση ο Κος Κουτσούκης δημιουργώντας εύλογα ερωτήματα για το μέλλον της ομάδας στην κατηγορία. Η ομάδα του Αμπελωνιακού πραγματοποίησε μια εκπληκτική πορεία την περασμένη σεζόν και διεκδίκησε την άνοδο μέχρι και τις τελευταίες αγωνιστικές, παρότι νεοφώτιστη στην κατηγορία. Τις επόμενες ημέρες ωστόσο θα γίνει προσπάθεια ώστε να βρεθούν κάποιοι επιχειρηματίες που θα "τρέξουν" την ομάδα την νέα σεζόν με τον πρόσφατα αποχωρησαντα να δηλώνει ωστόσο πως θα παραμείνει στο πλευρό της ομάδας και της νέας διοίκησης.