Δυνατό φιλικό με Τρίκαλα έκλεισε η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Τον Α.Ο. Τρίκαλα θα αντιμετωπίσει την προσεχή Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου 2012 η ομάδα της Αναγέννησης Καρδίτσας σε αγώνα που θα γίνει στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης.
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 18:00 και θα είναι ένα ακόμα δυνατό τεστ ενόψει της συμμετοχής των "κιτρονόμαυρων" στην Football League 2. Μάλιστα στις κερκίδες του γηπέδου αναμένεται να βρεθούν και φίλαθλοι της φιλοξενούμενης ομάδας καθώς φαίνεται να έχουν πάρει το "ΟΚ" για την μετακίνησή τους από την Αστυνομική Δ/νση Καρδίτσας. Θυμίζουμε ότι η ομάδα των Τρικάλων εξακολουθεί να αγωνίζεται στην Δ' Εθνική, αφού πέρυσι δεν κατόρθωσε να πετύχει την άνοδο από τον 5ο όμιλο που συμμετείχε.
Για την ίδια ημερομηνία είχε καθοριστεί να γίνει ο αγώνας με την Λάρισα στο ίδιο γήπεδο, ωστόσο τελικά αυτό δεν επιτεύχθηκε καθώς η ΑΕΛ θα δώσει φιλικό με τον Τύρναβο. Ωστόσο, παραμένει ως εκκρεμότητα η συγκεκριμένη αναμέτρηση αφού έχει συμφωνηθεί στα πλαίσιο της μεταγραφής των Φαλάγγα - Δημόπουλου.
Σε λίγα λεπτά (18:00) θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Στάδιο το φιλικό με την Κασσιώπη.