Δύο οι επαναπατρισθέντες για τον Α.Ο. Καρδίτσα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Την προσθήκη δύο ακόμα ποδοσφαιριστών ανακοίνωσε επίσημα η ομάδα του Α.Ο. Καρδίτσα που μετρά αντίστροφα για την επίσημη έναρξη της Δευτέρας 6 Αυγούστου 2012.
Πρόκειται για τον 23χρονο αμυντικό Νίκο Κούρκουλα που έχει θητεία στους νέους της ΑΕΚ, στην Νέα Ιωνία και στην Καλλιθέα και επιστρέφει στην ομάδα μαζί με τον 22χρονο Αρχοντή Αλέξανδρο που επίσης στο παρελθόν έχει φορέσει τα "κυανόλευκα" αλλά λόγω σπουδών αποχώρησε και αγωνίστηκε σε ομάδα της Θράκης.
Από την Δευτέρα και υπό την ευθύνη του Παύλου Σερμπέση θα χτιστεί ο Α.Ο.Κ. της νέας σεζόν που σίγουρα δεν θα μοιάζει καθόλου με την ομάδα που γνωρίσαμε τα τελευταία χρόνια και είχε ως αποκορύφωμα την κατάκτηση της 2ης θέσης στο πρωτάθλημα.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση της ομάδας του ΑΟΚ:
"Την Δευτέρα 6 Αυγούστου 2012 γίνεται η έναρξη της προετοιμασίας και καλούνται οι αθλητές της ομάδος να βρίσκονται στα αποδυτήρια της ομάδος στις 16:30. Υπέγραψαν στην ομάδα και οι Κούρκουλας Νίκος και Αρχοντής Αλέξανδρος".