Ευχαριστίες από την Αναγέννηση αλλά και θλίψη για την διαιτησία του Κολύτα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ανακοίνωση με την οποία καυτηριάζει την διαιτησία του αγώνα της Κυριακής κόντρα στον Αιγινιακό, εξέδωσε η διοίκηση της ομάδας, ενώ παράλληλα εξέφρασε για άλλη μια φορά φέτος τις ευχαριστίες προς τους φίλους της ομάδας, που βρέθηκαν στο Δ.Α.Κ. και συμπαραστάθηκαν στην ομάδα, παρά την αρνητική τροπή που πήρε ο αγώνας.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
"Η διοίκηση του ΤΑΠ ΑΣ Αναγέννηση Καρδίτσας 1904 εκφράζει τις θερμές ευχαριστίες στους φιλάθλους που αψήφισαν τις κακές καιρικές συνθήκες και έδωσαν το παρών στο Στάδιο και στον αγώνα της ομάδας μας με τον Αιγινιακό.
Ιδιαίτερα ευχαριστούμε τους φιλάθλους που ακόμη και όταν το σκόρ έγινε 0-2 συνέχιζαν να παροτρύνουν τους ποδοσφαιριστές δίνοντας τους μεγάλη ώθηση για την ανατροπή. Αυτή η ποιοτική σχέση φιλάθλων - ομάδας αν παγιωθεί ως νοοτροπία η πρόοδος θα έλθει με μαθηματική ακρίβεια.
Επίσης η διοίκηση συγχαίρει το ποδοσφαιρικό τμήμα και όλους ανεξαιρέτως τους αθλητές και τους προπονητές για την υπερβατική τους προσπάθεια, τη μη αποδοχή της διαγραφόμενης ήττας και την ωραία αθλητική μάχη που εδωσαν σε πολύ κακές γηπεδικές συνθήκες και απέναντι σε πολλά εμπόδια.
Είμαστε αναγκασμένοι να εκφράσουμε τη θλίψη μας για την διαιτησία του κ. Κολύτα απο την Κέρκυρα καθώς όπως αποδεικνύεται στο βίντεο του αγώνα υποπίπτει σε σωρεία λαθών εις βάρος της ομάδας μας και ουσιαστικά συμβάλλει με τις αποφάσεις του σε αλλοίωση του αποτελεσματος.
Και στις τρείς περιπτώσεις που διαμαρτύρεται η ομάδα μας το βίντεο του αγώνα αποδεικνύει ότι θα έπρεπε να καταλογιστούν πέναλτι!
Ευχόμαστε η διαιτησία αυτή να είναι αποτέλεσμα λαθών και κακής μέρας του συγκεκριμένου διαιτητή κι όχι κάτι περισσότερο. Είναι κρίμα υπερβατικές προσπάθειες συλλόγων που θα πρεπε να είναι παράδειγμα προς μίμηση σ’ όλο το ελληνικό ποδοσφαιρο μέσα στη φοβερή αυτή κρίση αναξιοπιστίας, ν’ αντιμετωπίζονται κατ’ αυτόν τον τρόπο.
Απαιτούμε ίση μεταχείριση και κυρίως σεβασμό στην μεγάλη ιστορία του συλλόγου.
Τέλος η διοίκηση του ΤΑΠ ΑΣ Αναγέννηση Καρδίτσας 1904 ερευνά το θέμα της φθοράς που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο του Σταυρού "ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΑΖΗΣ" και θα τοποθετηθεί επ αυτού όταν θα έχει περισσότερα στοιχεία. Επισυνάπτουμε στα ΜΜΕ και την σχετική ΦΩΤΟ απο τις φθορές στο υπο δημιουργία αθλητικό μας κέντρο".
Γνωστή έγινε σήμερα η τρίαδα των διαιτητών (Ευαγγέλου Άγγελος, Τουμπακάρης Ιωάννης, Χαρίτος Νικόλαος) που θα "σφυρίξει" την Αναγέννηση στα Χανιά κόντρα στον Πλατανιά για το κύπελλο Ελλάδας. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί την προσεχή Πέμπτη και ώρα έναρξης είναι η 18:30.