Έκλεισε και ο Τάσος Γεωργακόπουλος στην Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Τον επιτελικό μέσο Τάσο Γεωργακόπουλο από τον ΑΠΟΚ Βελούχι έκλεισε πριν λίγη ώρα η ομάδα της Αναγέννησης Καρδίτσας.
Ο 25χρονος που βοήθησε τα μέγιστα στην πολύ καλή πορεία που πραγματοποίησε φέτος το Βελούχι, έδωσε τα χέρια πριν λίγη ώρα στην Καρδίτσα με τα μέλη της Διοίκησης και συμφώνησε να προσφέρει τις υπηρεσίες του για την νέα σεζόν.
Ο Γεωργακόπουλος έχει αγωνιστεί στον παρελθόν στην ομάδα του Μοσχάτου και εν συνεχεία πέρασε από Βελούχι, Απεραντιακό και πάλι Βελούχι πριν ντυθεί τελικά στα "κιτρινόμαυρα". Διακρίνεται για τα οργανωτικά του καθήκοντα ενώ έχει επαφή και με τα αντίπαλα δίχτυα.
Παράλληλα είναι σε εξέλιξη οι συζητήσεις και με άλλους παίκτες που ενδιαφέρουν την ομάδα είτε από πλευράς ανανεώσεων είτε από πλευράς νέων προσθηκών χωρίς όμως ακόμα να υπάρχει κάτι ανακοινώσιμο.
Σε ότι αφορά την προετοιμασία της ομάδας, φαίνεται να πηγαίνει χρονικά λίγο πιο πίσω η έναρξη της προετοιμασίας, με πιθανή ημερομηνία την Δευτέρα 23 Ιουλίου. Ωστόσο για το θέμα αναμένεται να υπάρξει επίσημη ανακοίνωση από την ομάδα τις προσεχείς ημέρες.