Επίσημο ξεκίνημα για τον Α.Ο. Καρδίτσα (Βίντεο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Την πρώτη της προπόνηση στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης για την σεζόν 2012-2013 έκανε το απόγευμα της Δευτέρας 6 Αυγούστου η ομάδα του Α.Ο. Καρδίτσα που θα συμμετέχει για μια ακόμα σεζόν στη Δ' Εθνική.
Ουκ ολίγα τα νέα πρόσωπα στην επίσημη πρώτη καθώς ο Παύλος Σερμπέσης θα αναλάβει να υλοποιήσει τους στόχους της ομάδας για την νέα σεζόν ενώ πολλοί ήταν και οι νέοι παίκτες που παραβρέθηκαν στο Στάδιο αντικαθιστώντας "βαριές" φανέλες που επί χρόνια φόρεσαν τα "κυανόλευκα". Ουσιαστικά μιλάμε για ένα νέο Α.Ο.Κ. αφού ποδοσφαιριστές όπως ο Τρούκης, ο Κουκούλης, ο Κρανιώτης, ο Κόκκινος, ο Γκόλιας αλλά και άλλοι είχαν γράψει τη δική τους ιστορία με την φανέλα του ΑΟΚ τα τελευταία χρόνια.
Η διοίκηση ωστόσο προχώρησε στην αντικατάστασή τους και ελπίζει οι επόμενοι μήνες να δικαιώσουν τις επιλογές της ως προς την ανανέωση που έγινε. Καθοριστικό λόγο θα παίξει η "χημεία" της ομάδας καθώς δεν λείπουν ούτε οι έμπειροι αλλά ούτε και οι εξελισσόμενοι νέοι που αποκτήθηκαν τον τελευταίο μήνα.
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει καθημερινές προπονήσεις για τους 33 ποδοσφαιριστές που βρέθηκαν στο Στάδιο (υπήρξαν και κάποιοι υπό δοκιμή) ενώ τις επόμενες ημέρες θα καταρτιστεί και το πλάνο των φιλικών. Άλλωστε οι επίσημες υποχρεώσεις της ομάδας απέχουν σημαντικό χρονικό διάστημα, πιθανότατα στα μέσα Οκτωβρίου με εξαίρεση το κύπελλο της ΕΠΣ Καρδίτσας που θα αρχίσει στα τέλη Αυγούστου.
Δείτε ακολούθως δύο μικρά βίντεο από την πρώτη της ομάδας του ΑΟΚ:
Η διοίκηση του Α.Ο. Καρδίτσα εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση που σχετίζεται με τις προσθήκες - αποχωρήσεις από την ομάδα για την τρέχουσα μεταγραφική περίοδο:
Με την ευκαιρία της έναρξης της νέας ποδοσφαιρικής περιόδου και με την δυνατότητα της επικοινωνίας μέσου του site της ομάδος θεωρούμε καθήκον μας να ενημερώσουμε τους φιλάθλους μας και κάθε επισκέπτη της ιστοσελίδας για τα γεγονότα που διεδραματίστηκαν κατά την περίοδο των μεταγραφών του καλοκαιριού 2012.
Επιδίωξη της Διοίκησης είναι οι παίκτες που απαρτίζουν το δυναμικό της ομάδος να θέλουν να αγωνίζονται στην ομάδα. Όποιος όμως θέλει να φύγει η ομάδα δεν θα είναι εμπόδιο στις φιλοδοξίες κανενός αρκεί να μην θιγεί το σωματείο οικονομικά.
Έχουμε λοιπόν τις φετινές αποχωρήσεις από την ομάδα :
1. Βασιλόπουλος Τηλέμαχος : Ήταν φοιτητής σε σχολή της Καρδίτσας και γύρισε στην πατρίδα του την ΙΘΑΚΗ.
2. Καλογρίτσας Ανδρέας : Ήλθε το περασμένο καλοκαίρι και επιθυμία του ήταν να γυρίσει στο τοπικό .
3. Τσάκος Κων/νος : Ήλθε το περασμένο καλοκαίρι και επιθυμία του ήταν να φύγει λόγω σπουδών .
4. Καλουδιώτης Κων/νος : Ήταν φοιτητής σε σχολή της Καρδίτσας και γύρισε στην ΑΘΗΝΑ .
5. Καραγιώτας Άκης : Ήλθε το περασμένο καλοκαίρι και έφυγε για την ΑΘΗΝΑ .
6. Αναγνώστου Φώτιος : Ήλθε το περασμένο καλοκαίρι και έφυγε λόγω σπουδών
7. Τρούκης Αλέξανδρος : Μετά από παρουσία πολλών χρόνων ζήτησε από το περασμένο καλοκαίρι να φύγει αλλά παρέμεινε ακόμη ένα χρόνο και έφυγε φέτος .
8. Κρανιώτης Αλέξανδρος : Ήλθε πριν τρία χρόνια στην ομάδα και ζήτησε να πάει σε μεγαλύτερη κατηγορία . Συμφωνήσαμε στο ποσό και άλλαξε ομάδα .
9. Γκόλιας Νικόλαος : Ανδρώθηκε στην ομάδα και πέρυσι ήθελε να φύγει για μεγαλύτερη κατηγορία. Έφερε ένα ποσό και έμεινε ελεύθερος. Δεν βρήκε όμως ομάδα και επέστρεψε για ένα χρόνο στην ομάδα .
10. Πάτρας Θωμάς : Ήλθε για ένα χρόνο στην ομάδα και έφυγε.
11. Κουκούλης Αθανάσιος : Η ΣΗΜΑΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ : Όλες οι διοικήσεις τον βοήθησαν να κάνει καριέρα στο ποδόσφαιρο. ( επί προεδρίας Μπακαλάκου με έξοδα του σωματείου μετέβη στην Σκωτία για να δοκιμαστεί - επί προεδρίας Φούντα μετέβη στην Αθήνα στην Ιλισιακό για δοκιμή με έξοδα του σωματείου) Τα τελευταία χρόνια κάθε χρονιά ζητούσε να φύγει γιατί όπως έλεγε βαρέθηκε την κατηγορία και ήθελε να πάει στο τοπικό. Φέτος ζήτησε να φύγει για τον Αστέρα Ιτέας , πήρε το δελτίο με την αναγραφή της ομάδος αλλά την επόμενη ημέρα γύρισε την ελευθέρας γιατί όπως είπε δεν τα βρήκε μαζί τους επιμένοντας φορτικά εκ νέου να μην αναγράφει η ελευθέρας ομάδα προορισμού δίνοντας τον λόγο του ότι μόλις επιστρέψει από τις διακοπές θα συζητήσει ξανά την συνεργασία με την ομάδα. Η επόμενη μέρα είχε την γνωστή ανακοίνωση. ΕΜΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΚΟΥΚΟΥΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
12. Κοντοβάς Παναγιώτης : Έμεινε ελεύθερος την προηγούμενη χρονιά από λάθος του τότε παραιτηθέντος Προέδρου Παπαλίτσα Χαράλαμπο και ήλθε στην ομάδα για ένα χρόνο.
13. Κόκκινος Σωτήρης : Ήλθε πριν δύο χρόνια στην ομάδα για ένα χρόνο και ανανέωσε για ένα ακόμη. Φέτος ήθελε να πάει σε άλλη ομάδα.
14. Τσαρτσαράς Χρίστος : Ζήτησε να φύγει για την Αθήνα. Αν επιστρέψει θα είναι παίκτης της ομάδος εκτός και αν φέρει ένα χρηματικό ποσό.
15. Καπράνας Νικόλαος : Ήλθε από την Αθήνα πέρυσι και έφυγε ξανά για την Αθήνα φέτος.
Η Διοίκηση είχε την διάθεση να κρατήσει όλους τους παίκτες στο δυναμικό της ομάδος αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να το θέλουν και οι δύο πλευρές. Ότι και αν έγινε ήταν επιλογή του καθενός να ακολουθήσει διαφορετικό δρόμο : ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΡΟΜΟ ΣΑΣ .
Από εκεί και μετά προσπαθήσαμε να εμπλουτίσουμε την ομάδα με καινούργια παιδιά και θα προσπαθήσουμε να φτιάξουμε μαζί με τους εναπομήναντες άριστους αθλητές ένα σύνολο ανταγωνιστικό στην κατηγορία και να συνεχίσει η ομάδα να παίξει πάνω απ΄ όλα καλό ποδόσφαιρο και να ικανοποιεί τους φιλάθλους.
ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ:
Α/Α |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΘΕΣΙ |
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ |
1 |
ΡΕΣΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ |
ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ |
ΒΕΛΟΥΧΙ |
2 |
ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ |
ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ |
ΒΕΛΟΥΧΙ |
3 |
ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
ΠΟΡΟ |
4 |
ΑΡΧΟΝΤΗΣ ΑΛΕΞ. |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
ΣΕΛΑΝΑ |
5 |
ΜΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ |
ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ |
ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ |
6 |
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
ΤΑΥΡΩΠΟΣ |
7 |
ΒΑΪΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
ΣΕΛΑΝΑ |
8 |
ΑΛΕΞΙΟΥ ΒΑΪΟΣ |
ΜΕΣΟΣ |
ΜΗΤΡΟΠΟΛΙ |
9 |
ΦΕΡΦΕΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
ΜΑΤΑΡΑΓΚΑ |
10 |
ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ ΣΕΦΗΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ |
11 |
ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ |
ΜΕΣΟΣ |
ΣΟΦΑΔΕΣ |
12 |
ΖΙΩΓΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ |
ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ |
ΑΠΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (ΑΘΗΝΑ) Α ΆΘΗΝΩΝ |
13 |
ΚΑΝΙΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ |
ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ |
Έτσι λοιπόν το δυναμικό της ομάδος διαμορφώνεται ως ακολούθως :
Α/Α |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΘΕΣΙ |
1 |
ΤΑΤΣΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ |
ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ |
2 |
ΡΕΣΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ |
ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ |
3 |
ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ ΗΛΙΑΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
4 |
ΤΣΕΛΙΟΣ ΑΧΧΙΛΕΑΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
5 |
ΤΖΙΛΟΣ ΘΩΜΑΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
6 |
ΦΕΡΦΕΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
7 |
ΑΡΧΟΝΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
8 |
ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
9 |
ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΗΛΙΑΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
10 |
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
11 |
ΒΑΪΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
12 |
ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ ΣΕΦΗΣ |
ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
13 |
ΖΑΡΑΜΠΟΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ |
ΜΕΣΟΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
14 |
ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ ΗΛΙΑΣ |
ΜΕΣΟΑΜΥΝΤΙΚΟΣ |
15 |
ΠΑΠΠΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ |
ΜΕΣΟΣ |
16 |
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ |
ΜΕΣΟΣ |
17 |
ΜΕΣΙΑΚΑΡΗΣ ΔΗΜΟΣ |
ΜΕΣΟΣ |
18 |
ΚΟΥΤΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ |
ΜΕΣΟΣ |
19 |
ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ |
ΜΕΣΟΣ |
20 |
ΑΛΕΞΙΟΥ ΒΑΪΟΣ |
ΜΕΣΟΣ |
21 |
ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ |
ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ |
22 |
ΜΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ |
ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ |
23 |
ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ |
ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ |
24 |
ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ |
ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ |
25 |
ΖΙΩΓΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ |
ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ |
26 |
ΚΑΝΙΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ |
ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ |
Στην πορεία όποια προσθήκη χρειαστεί η ομάδα θα προσπαθήσουμε να καλύψουμε το κενό που θα υπάρξει.
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ Α Ο ΚΑΡΔΙΤΣΑ